بخش آب و فاضلاب
1398/05/12 12:38:00
بهمن ماه امسال؛
دومین تصفیه‌خانه آب روستایی نانوفیلتراسیون در شهر ری به بهره‌برداری می‌رسد
مدیرعامل آبفای روستایی استان تهران از اتمام دومین پروژه احداث تصفیه‌خانه آب روستای گلحصار شهرستان ری با ظرفیت 1000 متر مکعب در شبانه‌روز به روش نانوفیلتراسیون در بهمن امسال خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "رضا پوررجب" با بیان اینکه اعتبار هزینه شده برای این طرح بالغ‌بر 55 میلیارد ریال بوده است، افزود: شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران به‌عنوان یک شرکت پیشرو در استفاده از روش‌های نو در تصفیه و تأمین آب با کیفیت برای مشترکان، احداث تصفیه‌خانه‌هایی با بکارگیری تکنولوژی نانو را در دستور کار قرار داده است.
وی با اشاره به تصفیه‌خانه نانوفیلتراسیون مجتمع آبرسانی شهید تهرانی شهرستان ری گفت: این تصفیه‌خانه به‌عنوان اولین تصفیه‌خانه‌ای بود که با روش جدید، اما کارا طرح ریزی و ساخته شد و اکنون در حال بهره‌برداری است و تصفیه‌خانه روستای گلحصار نیز با 95 درصد پیشرفت فیزیکی، دومین تصفیه‌خانه به روش فوق است که آبفار استان تهران اجرایی نموده و بهمن امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل آبفای روستایی استان تهران در خصوص مزایای استفاده از روش نانو برای تصفیه آب اظهار کرد: روش نانوفیلتراسیون یکی از بهترین روش‌های حال حاضر دنیاست که در آن مشکل خطر آلودگی منابع آب آشامیدنی و عدم تصفیه منابع آلوده با روش‌های قدیمی حل شده است.
وی ادامه داد: توانایی حذف فلزات سنگین، باکتری‌ها، ویروس‌ها، آلاینده‌های آلی، کدورت، سختی، شوری آب و حفظ مواد معدنی مورد نیاز سلامت انسان در روش فوق بسیار حائز اهمیت و مورد توجه قرار گرفته است.
پوررجب افزود: این روش سبب می‌شود کیفیت آب شرب تولید شده افزایش یافته و جمعیتی بالغ بر 10 هزار نفر از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شوند.
  • خبرنگار: رقیه نیک‌نژاد
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر