بخش آب و فاضلاب
1398/05/12 11:46:00
مجتمع آبرسانی سعدی و رباط شهرستان کرمان به بهره‌برداری رسید
مجتمع آبرسانی به روستاهای منطقه سعدی و رباط در استان کرمان با حضور مقامات استانی وارد مدار بهره‌برداری شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمد طاهری" سرپرست شرکت آبفار استان کرمان در آیین بهره‌برداری از این مجتمع گفت: این مجموعه آبرسانی، تعداد هشت روستا با جمعیت بیش از 5هزار نفر را زیر پوشش داشته که برای اجرای آن 43 کیلومتر خط انتقال آب و حفر و تجهیز دو حلقه چاه ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه این پروژه بعد از سال‌ها مشکلات فنی در دو فاز جداگانه به بهره‌برداری می‌رسد، اضافه کرد: در بخش دوم طرح، بخشی از شبکه‌های فرسوده قبلی آب بازسازی می‌شود تا آب با کمترین میزان هدررفت در اختیار مردم قرار گیرد.
طاهری از وارد مدار شدن یکی از چاه‌های آب تجهیز شده خبر داد و اظهار داشت: با اجرای خط برق و احداث 900 متر مکعب مخزن ذخیره‌سازی آب فاز اول پروژه به بهره‌برداری رسید.
وی مجموع مخازن این مجتمع آبرسانی را 1400متر مکعب ذکر کرد و بیان داشت: با ایجاد ساختمان موتورخانه برای 27 کیلومتر شبکه طرح توسعه و بازسازی پیش‌بینی شده که 13کیلومتر آن انجام شده و بقیه طرح با سرعت در حال انجام است.
سرپرست شرکت آبفار استان کرمان با بیان اینکه وجود برخی مشکلات فنی موجود در شرکت‌های آب و فاضلاب طرح را مدت‌دار کرده بود، افزود: کار شش ماهه یک هفته انجام شد و یکی از ثمرات انسجام بخشی در شرکت‌های آب و فاضلاب را به عینه امروز شاهد بودیم.
وی ضمن درخواست از مردم منطقه در استفاده بهینه از آب سالم گفت: در استان خشک و کم‌آبی چون کرمان با بارندگی کمتر از 130میلی‌متر، حیات تمام روستاها و شهرها به آب بستگی دارد .
طاهری، هزینه پروژه را در مجموع 8 میلیارد و 700 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: از 5 میلیارد و 300 میلیون ریال که باید اختصاص می‌یافت 2 میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه شد و 6 میلیارد و 400 میلیون ریال دیگر باید هزینه شود تا به اهداف نهایی در پروژه برسیم.
سرپرست شرکت آبفار استان کرمان خاطرنشان کرد: در شهرستان کرمان 27روستای بالای 20 خانوار فاقد آب داریم که 40 میلیارد ریال نیاز است تا این روستاها را به آب شرب برسانیم.
  • خبرنگار: محمدرضا مظهري صفات
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر