بخش آب و فاضلاب
1398/05/12 10:24:16
تصفیه‌خانه مجهز آب كهگیلویه و بویراحمد آماده بهره‌برداری شد
مدیرعامل آب و فاضلاب استان كهگیلویه و بویراحمد از مراحل پایانی احداث مجهزترین تصفیه‌خانه آب استان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "فیض‌الله پاسره" گفت: این پروژه با اعتباری حدود 60 میلیارد ریال و با اجرای  واحدهای فرایندی و شیمیایی (پیش ته‌نشینی، اختلاط سریع، لخته‌سازی، ته‌نشینی نهایی، فیلتر تحت فشار، میکروفیلتر و واحد گندزدایی) آماده بهره‌برداری شده است.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان تصریح کرد: با افتتاح و بهره‌برداری از این تصفیه‌خانه مجهز، شهر سرفاریاب و روستاهای اطراف از آب با کیفیت برخوردار می‌شوند.
وی اظهار کرد: در این پروژه با چینش واحدهای تصفیه متداول در نهایت مواد و ناخالصی‌هایی که موجب کدورت آب و تغییر کیفیت ظاهری آن می‌شد از آب جدا و در نهایت آب بسیار با کیفیت چه از بعد شاخص‌های سلامت و بهداشت و چه از بعد ظاهری به مردم عزیز این منطقه تحویل داده می‌شود.
پاسره ضمن عذرخواهی از تاخیر در تکمیل این پروژه گفت: حساسیت‌های ما برای انجام کار با کیفیت و تهیه مصالح و امکانات درجه یک در این تصفیه‌خانه و به واسطه نوسانات ارزی موجب تاخیر در وعده ما به مردم شد، اما اعتقاد دارم خود مردم هم راضی به کار بی‌کیفیت در مدت زمانی کوتاه‌تر نبودند.
گل‌آلود و کدر شدن آب شهر سرفاریاب به‌ویژه در فصل زمستان همواره مورد انتقاد جدی مردم و مسئولان بوده است که با افتتاح و بهره‌برداری از این تصفیه‌خانه، شهر سرفاریاب و روستاهای اطراف از آب با کیفیت برخوردار می‌شوند.
  • خبرنگار: محمود سپهر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر