بخش آب و فاضلاب
1398/05/09 12:28:14
آغاز پروژه آبرسانی به روستاهای بخش غیزانیه در خوزستان
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان از آغاز عملیات حفاری و لوله‌رانی خط آبرسانی به روستاهای بخش غیزانیه خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "عادل حرباوی" گفت: با حفاری و کارگزاری 15 کیلومتر باقیمانده خط انتقال آب، مشکل آبرسانی به روستاهای آب غیزانیه حل خواهد شد.
وی افزود: لوله‌های مورد نیاز تامین شده است و طی مراحل مختلف در محل پروژه تخلیه و عملیات کارگزاری خط انتقال انجام خواهد شد.
سرپرست آبفای روستایی خوزستان اظهار کرد: در این پروژه لوله‌رانی به‌طول 23 کیلومتر در نظر گرفته شده که از محل تاسیسات شهید الماسی شیبان تا ایستگاه تقویت فشار صفیره خواهد بود.
وی یادآور شد: مشکل چندین ساله آب غیزانیه با بهره‌برداری از این پروژه برای همیشه حل خواهد شد و اهالی روستاهای بخش غیزانیه از نعمت آب آشامیدنی پایدار و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.
حرباوی اظهار کرد: در حال حاضر آبرسانی به روستاهای غیزانیه از طریق خط انتقال آب قدیمی انجام می‌شود که به‌دلیل فرسودگی و سایز کوچک لوله، امکان تکمیل ظرفیت حوضچه‌ها و مخازن ذخیره آب وجود ندارد و سبب می‌شود تا همواره مشکل افت فشار و کم‌آبی در این منطقه وجود داشته باشد.
وی افزود: لوله جدید در سایز 600 بوده که میزان آبگیری در ایستگاه تقویت فشار صفیره را افزایش داده و ظرفیت حوضچه‌ها و مخازن ذخیره آب را تکمیل خواهد کرد.
بخش غیزانیه از توابع بخش مرکزی استان خوزستان است که 83 روستا با جمعیتی بالغ بر 30 هزار نفر را تحت پوشش دارد.
  • خبرنگار: مجتبی حلالی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر