بخش آب و فاضلاب
1398/05/09 11:45:36
مشکل کمبود آب 6 روستا در استان زنجان حل شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان گفت: با ترمیم خط انتقال مسیر ینگجه به محمدآباد شهرستان خدابنده، کمبود آب شرب شش روستای زیر پوشش مجتمع آبرسانی آلاچمن برطرف شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "رضا کابلی" با اشاره به تامین آب شرب شش روستای زیر پوشش مجتمع آبرسانی آلاچمن در شهرستان خدابنده گفت: خط انتقال مسیر روستاهای ینگجه و محمدآباد به دلیل فرسودگی و وجود انشعاب‌های غیرمجاز مکرر دچار شکستگی و قطعی آب می‌شد که با طراحی مجدد بیش از سه کیلومتر از خط انتقال این مسیر اصلاح و بازسازی شد.
وی اعتبار هزینه شده در این پروژه را رقمی بالغ‌بر 2 میلیارد و 850 میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: برآورد هزینه اجرای پروژه توسط پیمانکار هفت میلیارد ریال بود که این شرکت با مشارکت اهالی این رقم را 60 درصد کاهش داد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان دلیل عمده قطعی آب در این مسیر را وجود انشعاب‌های غیرمجاز و فرسودگی تاسیسات عنوان کرد و افزود: مجتمع آبرسانی آلاچمن 30 روستای شهرستان‌های ایجرود، خدابنده، سلطانیه و زنجان را زیر پوشش دارد که شهرستان‌های ایجرود با 17 روستا و خدابنده با 10 روستا بیشترین تعداد را دارند.
وی گفت: مجتمع آلاچمن دارای 111 کیلومتر خط انتقال، 108 کیلومتر شبکه توزیع، 4 هزار و 800 مترمکعب مخزن با 16 ایستگاه پمپاژ است.
مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان محل تامین آب مجتمع آبرسانی آلاچمن را پنج رشته قنات و چشمه و 10 حلقه چاه اعلام کرد و افزود: بالغ‌بر 8 هزار مشترک زیر پوشش مجتمع آبرسانی آلاچمن قرار دارد.
  • خبرنگار: ثریه رضایی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر