بخش آب و فاضلاب
1398/05/08 14:23:18
۲۵ رشته انشعاب غیرمجاز آب در شهریار جمع‌آوری شد
۲۵ رشته انشعاب غیرمجاز آب شرب در رضی‌آباد شهریار شناسایی و جمع‌آوری شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیر امور آبفای شهرستان شهریار با اشاره به پیگیری‌های این شرکت در کشف انشعاب‌های غیرمجاز گفت: انشعاب‌های غیرمجاز استانداردهای لازم را ندارد و همواره موجب افزایش شکستگی در شبکه توزیع و هدررفت آب شرب می‌شوند.
"بهزاد اسدی" با بیان اینکه آب شرب این انشعاب‌های غیرمجاز برای مصارف باغ‌ویلا استفاده می‌شده است، از شهروندان شهریاری خواست در صورت مشاهده هرگونه سوءاستفاده احتمالی و برداشت غیرمجاز از شبکه‌های آبرسانی، مراتب را به‌صورت حضوری و یا با شماره تلفن ۱۲۲ به شرکت آب و فاضلاب اطلاع دهند.
مدیر امور آبفای شهرستان شهریار همچنین از حفاری و بهره‌برداری یک حلقه چاه جدید آب شرب با عمق ۲۰۰ متر و دبی ۲۶ لیتر در ثانیه در محمد‌آباد خبر داد.
وی افزود: با توجه به افت سطح سفره‌های آب زیرزمینی و کاهش میزان تولید و همچنین به‌منظور جلوگیری از کاهش احتمالی فشار آب در تابستان، عملیات جابه‌جایی و حفاری چاه محمدآباد با اولویت در دستور کار قرار گرفت.
اسدی خاطرنشان کرد: با تجهیز و بهره‌برداری این چاه میزان ظرفیت تولید آب شرب منطقه افزایش یافت تا ضمن تامین کسری آب شرب مورد نیاز، شهروندان از آب شرب بهداشتی و با کیفیت برخوردار شوند.
  • خبرنگار: رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر