بخش انرژي
1398/05/02 18:29:00
دیدار سفیر جدید چین با وزیر نیرو؛
اردکانیان: مصمم به توسعه همکاری‌های آب و انرژی با چین هستیم/ چانگ هووآ: چین قاطعانه با یکجانبه‌گرایی آمریکا مخالف است
وزیر نیرو با اشاره به اراده رهبران ایران و چین برای تحکیم و توسعه روابط میان دو کشور، گفت: در زمینه آب و انرژی مصمم به توسعه همکاری‌های خود با شرکت‌های چینی هستیم تا ضمن رفع نیازهای داخلی بتوانیم حضور مشترک مناسبی در بازار کشورهای منطقه داشته باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان در دیدار با سفیر جدید جمهوری خلق چین ضمن آرزوی موفقیت برای "چانگ هووآ" به جهت ماموریت جدیدش در تهران، روابط دو کشور را در بردارنده ظرفیت‌های گسترده برای همکاری دانست.
وی با اشاره به نتایج مذاکرات سران دو کشور، بر عزم جدی وزارت نیرو برای توسعه همکاری‌های دو طرف به ویژه در زمینه تکمیل طرح‌های مشترک و همکاری در پروژه‌های آب و برق در کشورهای ثالث تاکید کرد که این مهم مورد استقبال سفیر چین قرار گرفت.
اردکانیان ضمن تشریح دستاوردهای صنعت آب و برق در ایران، تاکید کرد: در کنار دستاوردهای داخلی وزارت نیرو در تلاش برای ارتقای همکاری‌های صنعت برق در منطقه هستیم.
چانگ هووآ، سفیر جدید جمهوری خلق چین نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه کشورش قاطعانه با یکجانبه‌گرایی آمریکا مخالف است، ادامه داد: با وجود مشکلات موجود در این زمینه در تلاش برای حفظ همکاری و توسعه روابط تجاری خود با ایران هستیم.
وی با اشاره به اینکه سالیان متمادی در کشورهای خاورمیانه فعالیت داشته است، گفت: در مناطقی همچون عراق، لبنان و یمن مشکل کمبود برق کاملا مشهود است ولی صنعت برق و تولید انرژی در ایران دارای شرایط بسیار خوبی است؛ لذا شرکت‌های چینی آماده تداوم همکاری‌های خود با شرکت‌های ایرانی در زمینه آب و انرژی هستند.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر