بخش برق
1398/04/19 11:58:14
در قالب اجرای طرح جهاد روشنایی؛
نیروگاه‌های خورشیدی در روستاهای چهارمحال و بختیاری احداث می‌شود
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری از برنامه‌ریزی برای اجرای طرح جهاد روشنایی با هدف توسعه و ترویج انرژی‌های نو و تجدیدپذیر و اشتغال‌زایی در روستاها به‌عنوان یکی از طرح‌های اصلی سازمان بسیج مستضعفان در این استان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مجید فرهزاد" با اعلام این خبر گفت: طرح جهاد روشنایی در جهت توسعه و ترویج انرژی‌های تجدیدپذیر و اشتغال زایی در مناطق روستایی با راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی خانگی در روستاهای سطح استان اجرا می‌شود.
وی در ادامه افزود: در این طرح متقاضیان با امضای موافقتنامه، مشخص شده و برق تولیدی نیروگاه‌های آنها به‌صورت تضمینی تا 20 سال، توسط شرکت توزیع نیروی برق خریداری می‌شود.
سرهنگ مختاری فرمانده بسیج مهندسی استان نیز در این باره تشریح کرد: این طرح یکی از طرح‌های اصلی سازمان بسیج مستضعفان کشور است که اولویت متقاضی اجرای آن خانواده‌های کم بضاعت روستایی با اعطای تسهیلات بانکی بوده و با توجه به نیاز روز افزون توسعه و تولید برق و بحث درآمدزایی برای روستائیان، در دستور کار سازمان بسیح مهندسی قرار گرفته است.
گفتنی است در مرحله اول اجرای این طرح 3000 نیروگاه خانگی در سطح کشور توسط سازمان بسیج مستضعفان راه اندازی می‌شود که از این تعداد 150 نیروگاه سهمیه استان چهارمحال و بختیاری است.
  • خبرنگار: جعفر تیموری
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر