بخش آب و فاضلاب
1398/04/19 10:47:18
آغاز هوشمندسازی انشعاب‌های آب شهری در خراسان رضوی
با اتمام مرحله آزمایشی هوشمندسازی انشعاب‌های مشترکان پرمصرف آب در شهرهای طرقبه و شاندیز، این پروژه در خراسان رضوی وارد فاز عملیاتی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رئیس اداره نظارت بر نصب انشعاب‌های آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: در این فاز یک‌هزار و 400 واحد مسکونی مشترکان غیردائم و فصلی در شهرک ارغوان شهر طرقبه به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند.
"محمدصابری" با اشاره به نصب کنتور هوشمند در اداره آبفای طرقبه، شاندیز و 21 انشعاب پرمصرف در شهرستان بینالود و در پی داشتن نتایج مثبت، افزود: کنتورهای هوشمند نقش موثری در جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز، وارد آمدن آسیب به شبکه توزیع آب و تضییع حقوق شهروندان دارند.
وی در باره عملکرد کنتورهای هوشمند که تماما توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است، اظهار داشت: روی انشعاب آب مشترکان یک عدد شیر برقی نصب می‌شود که در مواقع ضروری کار قطع و وصل را انجام داده، ضمن آنکه در صورت دستکاری در کنتور، آب مشترک نیز قطع خواهد شد.
به گفته وی با استفاده از کنتورهای هوشمند، تمامی اطلاعات مربوط به میزان و نحوه مصرف آب به سرور مرکزی منتقل می‌شود.
صابری استفاده از این وسایل اندازه‌گیری را در راستای ایجاد دولت الکترونیک دانست و برخورداری از سنسورهای کنترل سختی آب، امکان سنجش درصد کلر باقی‌مانده و اعلام برداشت قبل از کنتور را از مزایای این دستگاه عنوان کرد.
  • خبرنگار: علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر