بخش آب
1398/04/18 18:45:52
معاون اول رئیس جمهور در آیین افتتاح بخش بخار نيروگاه سيكل تركيبي جهرم:
گام‌هاي بزرگي در بخش احداث و مديريت نيروگاه‌ها برداشته شده است/ قدردانی از وزارت نیرو برای مدیریت مناسب کم‌آبی در سال گذشته
معاون اول رییس جمهور گفت: با همت و توانمندي داخلي، گام‌هاي بزرگي در بخش احداث و مديريت نيروگاه‌ها برداشته شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اسحاق جهانگيري" عصر امروز (سه‌شنبه) در آيين افتتاح بخش بخار نيروگاه سيكل تركيبي جهرم افزود: در گذشته براي احداث نيروگاه بايد واردات خارجي انجام مي‌شد اما امروز با همت و توانمندي داخلي گام‌هاي بزرگي در بخش احداث و مديريت نيروگاه‌ها برداشته شده است.
جهانگيري با اشاره به بازديدهاي امروز خود از طرح‌ها و پروژه‌هاي مختلف، از دست اندركاران اين طرح‌ها قدرداني كرد و افزود: در دولت تدبير و اميد كارهاي گسترده‌اي در بخش آب و خاك انجام شد و با مجوز مقام معظم رهبري 8 ميليارد دلار از منابع صندوق توسعه ملي براي اجراي طرح‌هاي نيمه تمام در بخش آب و خاك مورد استفاده قرار گرفت و 1.5 ميليارد دلار ديگر نيز در بخش آب و خاك استان خوزستان هزينه شد كه در نتيجه اين اقدامات، با وجود سيلاب سال جاري در استان خوزستان ميزان خريد گندم از اين استان در سال جاري نسبت به سال گذشته بيشتر بود كه اين به معناي گسترده‌تر شدن كشاورزي و افزايش سطح زير كشت در سال‌هاي گذشته است.
معاون اول رييس جمهور گفت: بايد اقدامات انجام شده توسط دولت با زباني گويا به مردم اطلاع رساني شود، اما متاسفانه دولت در اين خصوص ضعف دارد و شايد هم تخريب‌هاي مخالفان دولت قوي‌تر است و اجازه نمي‌دهد كه مردم نسبت به اقدامات صورت گرفته آگاه شوند.
وي با تاكيد بر اينكه تلاش دولت اين است كه جريان فعاليت و كار و تلاش در كشور متوقف نشود، از بخش خصوصي خواست با جديت به صحنه بيايد و افزود: در روزهاي سخت و در مشكلات است كه از مديران و بخش خصوصي انتظار نقش آفريني داريم وگرنه در شرايط عادي همه مي‌توانند فعاليت كنند.
معاون اول رييس جمهور در ادامه با قدرداني از تلاش‌ها و خدمات وزارت نيرو گفت: اين وزارتخانه تابستان سال گذشته را با وجود كم‌آبي و عدم امكان استفاده از نيروگاه‌هاي برق‌آبي به خوبي مديريت كرد و اجازه نداد كه مردم تحت فشار قرار بگيرند.
وي افزود: در گذشته براي احداث نيروگاه بايد واردات خارجي انجام مي‌شد اما امروز با همت و توانمندي داخلي گام‌هاي بزرگي در بخش احداث و مديريت نيروگاه‌ها برداشته شده است.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر