بخش عمومي
1398/04/18 11:05:00
وزیر نیرو در جمع مدیران عامل صنعت آب و برق فارس:
نظام‌نامه انتصاب مدیران آب و برق از طریق فراخوان به‌زودی ابلاغ می‌شود
وزیر نیرو گفت: به‌زودی نظام‌نامه انتصاب مدیران آب و برق از طریق فراخوان نهایی شده و به عنوان یک کار سازمان یافته ابلاغ خواهد شد و انتظار ما جاری شدن آن در شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در سفر به استان فارس در جمع مدیران عامل صنعت آب و برق این استان با اشاره به انتصاب مدیران این وزارتخانه از طریق فراخوان گفت: پیام این شیوه انتصاب این است که مدیران وزارت نیرو با تجربه‌ اندوزی چهل ساله به سطحی از توانمندی رسیده‌اند که می‌توانند همکاران خودشان را بر اساس ضوابط و شرایط انتخاب کنند.
وی با اشاره به انتصاب مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو به عنوان نخستین انتخاب مدیران آب و برق از طریق فراخوان یادآور شد: در این فرآیند، انتخاب بر اساس شایستگی‌های فردی باعث اعتماد به نفس در فرد شده و در تصمیم گیری‌های آن مدیر موثر خواهد بود.
وزیر نیرو ادامه داد: به‌زودی نظام‌نامه این فراخوان نهایی شده و به عنوان یک کار سازمان یافته ابلاغ خواهد شد و انتظار ما این است که در شرکت‌ها نیز جاری و ساری شود.
وی اضافه کرد: جوان‌های شایسته و ظرفیت‌های وسیع این کشور نباید احساس کنند چون ارتباط ویژه‌ای ندارند باید از کشور به خارج از آن کوچ کنند.
وزیر نیرو موضوع منابع انسانی را اولین و مهم‌ترین مسئله در این وزارتخانه دانست و گفت: وزارت نیرو باید پیشگام حل و فصل یک سری مسائل در سایر سازمان‌ها باشد و این به جهت بهره‌مندی بالاتر از ظرفیت منابع انسانی کشور است.
اردکانیان افزود: وزارت نیرو به عنوان دستگاه متولی که پاسخگوی نیاز آب و برق جمعیت ۸۰ میلیونی کشور است و در خیلی از زمینه‌ها دستاوردهای وسیعی هم داشته است، می‌بایست از لحاظ ظرفیت مدیریتی کشور سرامد سازمان‌های کشور باشد.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر