بخش مناسبت ها
1398/04/10 12:31:53
سرپرست امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو:
مدیریت مصرف انرژی نیازمند فرهنگ سازی و مشارکت خانواده در جامعه است
سرپرست امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در سفر سه روزه خود به استان کردستان گفت: مدیریت مصرف انرژی نیازمند فرهنگ‌سازی در جامعه بوده و این مقوله با ایجاد زمینه مشارکت خانواده ها فراهم می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت‌الاسلام حسین قرنفلی در دیدار با مدیران عامل صنعت آب و برق استان کردستان گفت: با توجه به اینکه استان کردستان دارای فرهیختگان، هنرمندان و نخبگان فراوانی است لذا در جهت اشاعه و بسط فرهنگ صرفه جویی در مصرف انرژی، نیاز است از تمامی ظرفیت‌های بخش فرهنگی استان استفاده شود.
وی با بیان اینکه مصرف آب باید بر اساس نیاز و ضرورت باشد، تاکید کرد: مدیران و دستگاه‌های مختلف نیز باید با مدیریت جهادی و برنامه ریزی مناسب در راستای مدیریت انرژی گام بردارند.
سرپرست امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در نشست با ائمه جماعات و روحانیون صنعت آب و برق نیز با بیان اینکه وظیفه روحانیون و فعالان حوزه فرهنگ تنها تبلیغ مسائل دینی و فرهنگی نیست، افزود: این قشر فرهیخته باید در بحث مدیریت مصرف انرژی نیز همچون سایر بخش‌ها احساس مسئولیت کرده و از تریبون مساجد و دیگر بخش‌ها برای فرهنگ سازی رعایت الگوی مصرف در میان خانواده‌ها گام بردارند.
قرنفلی در دیدار با حجت الاسلام کرمی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی هم گفت: آب و برق جزو اموال عمومی محسوب می‌شود و کسی حق ضایع کردن و اسراف در مصرف آن را ندارد.
هیوا لهونیان، رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان کردستان گفت: با توجه به اینکه استان کردستان یک استان مرزی است هرگونه رفتار و حرکتی در این استان به نوعی انعکاس دهنده سیاست‌های نظام است و این وظیفه مدیران است که تا حد ممکن عملکردی شایسته، جهادی، مردمی و در خور نظام داشته باشند.
وی گفت: مردم استان کردستان پس از انقلاب همیشه در کنار نظام و خصوصاً مجموعه صنعت آب و برق بوده‌اند و خدمت رسانی شبانه روزی و صادقانه به آحاد مردم از اولویت‌ها و دغدغه‌های اصلی مدیران صنعت آب و برق کردستان است.
کامران خرم مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان نیز در دیدار با حجت الاسلام قرنفلی گفت: مسئله مدیریت مصرف و اصلاح الگوی کشت و انتقال این مهم به مردم جز با انجام کارهای فرهنگی میسر نیست.
در این دیدار سرپرست امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو بر اهمیت تعامل و همکاری مجموعه وزارت نیرو با سازمان تبلیغات اسلامی در بحث مدیریت مصرف انرژی تاکید کرد .
وی در ادامه گفت: موضوع مصرف بهینه انرژی باید در مدارس و از سنین پایه در دستور کار نظام آموزشی باشد.
وی همچنین در دیداری با حاج ماموستا خدایی امام جمعه شهرستان سنندج، بر فرهنگ سازی رعایت الگوی مصرف انرژی با روش‌های نوین و تأثیر گذار در جامعه تاکید کرد و گفت: اطلاعات افراد شاخص به ویژه روحانیون باید به روز بوده و با توجه به مشکلات و وضعیت موجود، نسبت به آگاه سازی مردم اقدام نمایند.
کامران سهرابی دبیر شورای فرهنگی صنعت آب و برق استان کردستان در دیدار با سرپرست امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو و ائمه جماعات صنعت آب و برق گفت: روزهای اول تا هفتم تیرماه هرسال به هفته صرفه‌جویی در مصرف آب نامگذاری شده است، اما امسال به‌منظور هماهنگی در ارکان وزارت نیرو و با توجه به لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق این هفته به نام هفته صرفه‌جویی در مصرف آب و برق نامگذاری شده است.
حجت الاسلام قرنفلی در خاتمه سفر خود با سرپرست ستاد اقامه نماز استان کردستان و هنرمند نامی هادی ضیاء الدینی دیدار و گفتگو کرد.

  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: رسول صادقی/ دبیر خبر