بخش برق
1398/04/04 15:04:00
سخنگوی صنعت برق خبر داد:
کاهش 2500 مگاواتی پیک سراسری با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف/ رشد 2.5 درصدی پیک مصرف برق نسبت به سال گذشته
سخنگوی صنعت برق میزان رشد پیک مصرف امسال را 2.5 درصد عنوان کرد و افزود: روز گذشته با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف نزدیک به دو هزار و 500 مگاوات از پیک سراسری کاسته شده و پیک شب و روز در کشور یکسان شود.

"مصطفی رجبی‌مشهدی" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با اشاره به اینکه اوج مصرف برق کشور در روز گذشته به مرز 56 هزار مگاوات رسیده است، عنوان کرد: با توجه به افزایش دما در اغلب نقاط کشور پیش‌بینی می‌کنیم این رقم امروز به 56 هزار و 300 مگاوات برسد.
وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های مدیریت مصرف به صورت‌ جدی‌تر در دستور کار توانیر و شرکت‌های زیرمجموعه قرار گرفته است، ادامه داد: هم‌اکنون به لحاظ اقدامات مدیریت مصرف در شرایط نسبتا خوبی هستیم و نیروگاه‌های تولید برق کشور نیز در وضعیت مناسبی قرار دارند.
سخنگوی صنعت برق افزود: در حال حاضر تمامی شرکت‌های زیرمجموعه توانیر و برق حرارتی بسیج شده‌اند تا بتوانند با مدیریت میزان بار مصرفی، برق را به تمامی نقاط کشور برسانند. تلاش شرکت‌های یاد شده موجب شده بود تا در روز گذشته با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف نزدیک به دو هزار و 500 مگاوات از پیک سراسری کاسته شده و پیک شب و روز در کشور یکسان شود.
وی میزان رشد پیک مصرف امسال را 2.5 درصد دانست و افزود: بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته اوج مصرف برق امسال به 58 هزار و 250 مگاوات و توان قابل تامین ما نیز با توجه به نیروگاه‌های که در تیرماه وارد مدار می‌شود، به حدود 59 هزار مگاوات خواهد رسید.
رجبی‌مشهدی اظهار امیدواری کرد با همکاری تمامی مشترکان برای کاهش مصرف برق به ویژه در نیمه شمالی کشور که نسبت به مناطق گرمسیر کشور وضعیت مطلوب‌تری دارند بتوانیم پیک تابستان امسال را بدون مشکل سپری کنیم.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: رسول صادقی/ دبیر خبر