بخش آب و فاضلاب
1398/03/20 14:18:00
پایداری آب روستاهای دشتی بوشهر افزایش می‌یابد
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی در استان بوشهر گفت: با بکارگیری تدابیر لازم و همچنین نوسازی و بهسازی شبکه‌های آب در آستانه تابستان، میزان پایداری آب روستاهای این شهرستان افزایش می‌یابد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالله خدادادی" اظهار داشت: حفر دو حلقه چاه عمیق با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال، حفر و کف شکنی یک حلقه چاه در بخش کاکی و چهار حلقه چاه در بخش شنبه با پنج میلیارد ریال اعتبار از جمله اقدام‌های انجام شده در راستای افزایش پایداری آب روستاهای شهرستان دشتی است.
وی بیان کرد: عملیاتی شدن خط انتقال آب روستای میانخره تا چارک به‌طول سه هزار و ۲۰۰ متر و مرمت مخزن ذخیره و تجهیزات ایستگاه پمپاژ چاوشی، از دیگر اقدامات اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی برای تقویت و پایداری آب شرب روستاهای شهرستان است.
خدادادی افزود: احداث چهار اتاق پایش در بخش مرکزی از طریق هوشمندسازی مبادی ورودی نیز انجام شده که این مهم به مدیریت مصرف آب کمک شایانی می‌کند.
وی اظهار داشت: اجرای ۱۴ کیلومتر خط انتقال از کبگان به گلستان با هدف از بین بردن هدررفت آب همراه با نصب سه کنتور در مبادی ورودی جدید و همچنین اجاره یک حلقه چاه جهت افزایش آب ورودی به روستاهای بخش مرکزی از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دشتی ادامه داد: برای تجهیز پمپاژ تاسیسات چاوشی و خرید پمپ‌های تقویت فشار درازی و چارک به‌مبلغ 250 میلیون تومان و نوسازی شبکه داخلی روستا 50 میلیون تومان هزینه شده است.
خدادادی بخش قابل توجهی از پایداری آب روستاها را ناشی از نحوه مصرف دانست و خاطرنشان کرد: در صورت مصرف بهینه آب توسط روستاییان این امکان وجود دارد که تابستان فرا رو را بدون کمترین دغدغه سپری کنیم.
  • خبرنگار: عذرا غلامحسيني
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر