بخش آب و فاضلاب
1398/03/19 12:10:50
بهره‌مندی 89 درصد روستاهای دورود لرستان از آب شرب سالم
مدیرعامل شرکت آبفار لرستان از بهره‌مندی 89 درصدی روستاهای دورود از آب شرب باکیفیت، سالم و بهداشتی در استان لرستان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا کاکاوند" در جلسه بررسی مشکلات آب شرب روستای چغابدار دورود در فرمانداری این شهرستان با اشاره به تعداد 136 روستای شهرستان دورود و شاخص بهره‌مندی 89 درصدی از خدمات این شرکت گفت: 74 روستای این شهرستان تحت پوشش خدمات شرکت آبفار هستند.
وی افزود: همه روستاهای این شهرستان از آب شرب سالم بهره‌مند هستند و هیچ روستایی از این شهرستان با تانکر آبرسانی نمی‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با اشاره به قیمت تمام شده 200 تومانی برای هر متر مکعب آب شرب اظهار داشت: متاسفانه برخی از روستاها حاضر به خرید انشعاب یا پرداخت آب بها نیستند که این مهم می‌تواند در روند خدمات‌رسانی به روستاییان تاثیرگذار باشد.
کاکاوند با اشاره به مشکل آب شرب روستای چغابدار نیز گفت: این روستا به‌دلیل استفاده غیرمجاز از آب شرب با مشکل همراه است.
وی در پایان، از برنامه‌ریزی برای ساخت و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب روستایی در شهرهای دورود، خرم آباد، الیگودرز و نورآباد خبر داد.
سرپرست فرمانداری شهرستان دورود نیز ضمن تقدیر از زحمات شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان نیز گفت: متاسفانه مسائل اجتماعی و استفاده برخی کشاورزان از آب شرب برای آبیاری باغات و به‌ویژه محصول برنج موجب بروز برخی مشکلات در این روستاها شده است.
بهاری با تاکید بر اینکه با خرید انشعاب توسط روستاییان، بسیاری از مشکلات این روستاها رفع می‌شود، افزود: شرکت آبفار لرستان می‌بایست با استفاده از ابزار قانونی برای مقابله با انشعاب‌های غیرمجاز برخورد کند.
  • خبرنگار: کیومرث حسن نژاد
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر