بخش برق
1398/03/19 09:13:18
جهش ناگهانی مصرف برق در کشور/ اوج مصرف به مرز ۵۳ هزار مگاوات رسید
پیک مصرف برق کشور روز گذشته برای نخستین بار پیش از شروع فصل تابستان از کانال ۴۰ هزار مگاوات عبور کرد و به حدود ۵۳ هزار مگاوات رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در پی افزایش دما در نقاط مختلف کشور و استفاده هرچه بیشتر از سیستم‌های سرمایشی، پیک مصرف در هجدهمین روز خردادماه امسال وارد کانال ۵۰ هزار مگاوات شد.
ظهر روز گذشته پیک مصرف در ساعت ۱۳:۴۲ دقیقه به حدود 52 هزار و 737 مگاوات رسیده بود که این رقم در مقایسه با اوج مصرف روز جمعه بیش از پنج هزار مگاوات افزایش پیدا کرده است.
روز گذشته کل مبادلات برق کشور در زمان پیک حدود یک هزار و 638 مگاوات بوده است که از این میزان یک هزار و 332 مگاوات مربوط به صادرات و 306 مگاوات مربوط به واردات برق بوده است. همچنین در روز گذشته میزان ذخیره نیروگاه‌ها به یک هزار و 930 مگاوات و مصرف برق صنایع نیز به چهار هزار و 613 مگاوات رسیده بود.
توان قابل تامین امسال حدود 59 هزار مگاوات است و براساس پیش‌بینی‌های اولیه اوج مصرف برق تابستان به 62 هزار مگاوات نیز خواهد رسید که صنعت برق درصدد است با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف و همکاری مردم بتواند با همان توان قابل تامین، پیک امسال را بدون خاموشی سپری کند.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر