بخش آب و فاضلاب
1398/03/18 11:14:11
بکارگیری دستگاه قابل‌حمل تست عملکرد کنتور آب برای مشترکان خانگی در نیشابور
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از بکارگیری دستگاه تست عملکرد کنتورهای آب مشترکان خانگی در شهر نیشابور خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی جهان‌طلب" هدف از بکارگیری این دستگاه را انجام تست‌های خوشه‌ای و تعیین میزان خطای کنتورهای مشترکان معترض به آب بها اعلام کرد و گفت: دستگاه تست عملکرد کنتورکه از محل اعتبارات کاهش هدررفت آب به مبلغ 217 میلیون ریال خریداری شده است، پس از بررسی و تایید کیفیت برای پنج شهر پروژه محور شامل تربت حیدریه، سبزوار، گلبهار، گناباد، طرقبه و شاندیز هم تهیه خواهد شد.
وی برخورداری از سنسور جریان و فشارداخلی دقیق، قابلیت تست کنتورهای آب کلاس کاریR-160، نمایش حداقل، حداکثر و میانگین داده‌های جریان عبوری و اندازه‌گیری دبی اسمی، انتقال و مینیمم هر کنتور به تفکیک، ذخیره اطلاعات و صدور پرینت را از جمله ویژگی‌های این دستگاه ذکر کرد.
به گفته وی، اپراتور با حضور در محل و اتصال دستگاه به یکی از شیرهای آب مشترک، ضمن ثبت میزان دقیق آب خروجی، قادر خواهد بود اطلاعات به‌دست آمده را از طریق سامانه تحت وب در اختیار واحد مشترکان قرار دهد.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه برخورداری دستگاه از‌GIS  ، امکان تعیین محل حضور اپراتور در هر نقطه از شهر را ممکن ساخته است، افزود: فناوری این دستگاه داخلی بوده و علاوه بر پایین بودن قیمت به میزان 100میلیون ریال و برخورداری از قابلیت‌های بیشتر نسبت به نوع خارجی، برای به‌روزرسانی نیاز به ارسال به شرکت سازنده ندارد.
  • خبرنگار: علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر