بخش آب و فاضلاب
1398/03/18 14:06:39
عملیات اجرایی آبرسانی شبكه توزیع آب روستایی نورآباد فندرسك در گلستان آغاز شد
آیین کلنگ‌زنی عملیات اجرایی آبرسانی شبکه توزیع آب شرب نورآباد فندرسک در استان گلستان با حضور مدیران استانی و محلی برگزار شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "بهزاد هرمزی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان، اعتبار این عملیات آبرسانی را 2 میلیارد ریال برآورد کرد و افزود: برای این طرح 500 متر شبکه داخلی و 500 متر خط انتقال نیاز است و در فاز بعدی یک مخزن ذخیره نیز اضافه خواهد شد.
وی ضمن یادآوری این نکته که نورآبادفندرسک پیش از این فاقد آب شرب پایدار سالم و بهداشتی بوده، اظهار کرد: تلاش می‌شود این طرح آبرسانی تا پایان تابستان امسال به بهره‌برداری برسد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان طرح‌های آبرسانی روستاهای شهرستان رامیان را 24 پروژه اعلام کرد و افزود: ارزش این پروژه‌ها ۱۰۰ میلیارد ریال بوده و برخورداری شهرستان مذکور از آب سالم و بهداشتی افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.
وی اضافه کرد: پروژه‌های آبرسانی روستایی این شهرستان شامل 64 کیلومتر شبکه توزیع و خط انتقال، سه حلقه چاه، دو باب مخزن، دو واحد تصفیه‌خانه و رفع کدورت، 2600 انشعاب و یک باب بهسازی چشمه است.
در ادامه این مراسم، نماینده مردم آزادشهر و رامیان ضمن قدردانی از زحمات شرکت آبفار استان در حوزه آبرسانی روستایی، اظهار کرد: امیدوارم مردم نورآباد ظرف سه ماه آینده از آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره‌مند شوند.
"علیرضا ابراهیمی" خواستار افتتاح این طرح آبرسانی در هفته دولت شد و افزود: بهره‌مندی اهالی مردم از نیازهای اولیه، حداقل خدماتی است که باید به آنها برسانیم.
  • خبرنگار: الهام رئوفی فر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر