بخش آب و فاضلاب
1398/03/11 15:33:53
بهره‌برداری از 2 مخزن 100 مترمکعبی آب روستایی در استان گلستان
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان از بهره‌برداری دو مخزن هوایي 100 متر مكعبي در روستاهای يلمه خندان آق قلا و باينال كلاله با اعتبار شش میلیارد و 960 میلیون ریال خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "قاسم محمدنژاد" با اشاره به پايان عمر مفيد مخزن هوایي موجود روستاي يلمه خندان از شهرستان آق‌قلا افزود: به‌منظور ذخيره‌سازي مطلوب آب شرب روستا، مخزن هوایي 100 مترمكعبي این روستا با حدود سه میلیارد و 400 ميليون ريال اعتبار احداث و وارد مدار شد.
به گفته وی، افزایش فشار آب در نقاط مصرف و ذخيره‌سازي مطلوب جهت سرويس‌دهی در زمان پيك ساعت مصرف از اهداف احداث این مخزن هوایی است.
محمدنژاد در ادامه بهره‌برداری از مخزن هوایي 100 متر مكعبي روستاي باينال شهرستان كلاله را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و اضافه کرد: با توجه به پايان عمر مفيد مخزن فلزي هوایي موجود در روستاي باينال شهرستان كلاله، این مخزن با هدف ذخيره‌سازي مطلوب آب شرب در روستا احداث و وارد مدار شد.
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان اضافه کرد: احداث مخزن فوق سه میلیارد و 560 ميليون ريال هزينه در بر داشته است.
  • خبرنگار: الهام رئوفی فر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر