بخش آب و فاضلاب
1398/03/11 15:06:57
طی شش ماه اخیر؛
190 روستای استان کرمان به شبکه آبرسانی متصل شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمان از برقراری شبکه آب شرب سالم در 190روستای استان با تلاش‌ تیم‌های عملیاتی طی شش ماه اخیر خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی رشیدی" با اشاره به منابع مالی محدود این شرکت در سال جاری اظهار داشت: در همین مدت با تلاش پرسنل و مدیران شهرستانی موفق شدیم آب سالم را به 190 روستای استان برسانیم.
وی بیان داشت: برای آبرسانی به این تعداد روستا 429 میلیارد ریال هزینه شده و تعداد 57 هزار و 600 نفر در روستاهای مختلف استان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شده‌اند.
رشیدی با اشاره به اهمیت آب در رونق زندگی روستاییان اظهار کرد: در این مدت توسط اکیپ‌های عملیاتی 483 کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و شبکه داخلی اجرا شد.
مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان تصریح کرد: برای آبرسانی به برخی نقاط روستایی به‌دلیل شرایط خاص، ایجاد مخزن ذخیره آب در برنامه قرار گرفت و 6 هزار و860 مترمکعب مخزن ذخیره‌سازی احداث شد.
وی خاطرنشان کرد: برای آبرسانی به این تعداد روستا علاوه بر حفر و تجهیز 14حلقه چاه آب، پنج ایستگاه پمپاژ در برخی پروژه‌ها احداث شد.
رشیدی، آبرسانی به 45روستا در سفر وزیر نیرو به استان را از جمله مهم‌ترین پروژه‌های آبرسانی در این مدت دانست و افزود: در این پروژه‌ها با 155میلیارد ریال اعتبار، تعداد 13هزار و500 نفر در شهرستان‌های محروم جنوب کرمان از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند.
مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان همچنین کلنگ‌زنی همزمان هشت مجتمع آبرسانی با اعتبار 120میلیارد ریال در جنوب کرمان را دیگر فعالیت مهم آبرسانی شرکت در این مدت عنوان کرد و افزود: این طرح‌ها با هدف تامین آب 11هزار و 200 نفر ساکن در 56 روستا در دست اجراست.
  • خبرنگار: محمدرضا مظهري صفات
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر