بخش برق
1398/03/01 14:19:00
خسارت تندباد به شبکه برق اهواز
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: تندباد به شبکه برق کلان‌شهر اهواز خساراتی وارد کرد و باعث قطع برق در بخش‌هایی از این شهر شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسن کریمی" با بیان اینکه این تندباد موجب سقوط و شکستن تعداد 32 اصله پایه برق در مناطقی از شهرستان اهواز، حمیدیه، باوی و کارون شد، افزود: در اثر این حادثه که در ساعت 23:20 دقیقه 30 اردیبهشت ماه به‌وقوع پیوست تعداد 32 اصله پایه در خطوط شهری و روستایی شکسته و یا سقوط کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز ادامه داد: همچنین در این تندباد یک دستگاه ترانسفورماتور در روستای "دب‌حردان" از توابع شهرستان اهواز سقوط کرد.
وی در ادامه افزود: سرعت این تندباد لحظه‌ای که بالغ‌بر 65 کیلومتر بر ساعت تخمین زده شد، موجب بروز حوادثی روی شبکه ناشی از برخورد اشیاء شامل درخت، داربست، بنر و... شد، که قطع فیدر، قطع جمپر، فیوز‌سوزی و سیم بریدگی را به دنبال داشت.
کریمی با اشاره به وقوع 154 مورد خاموشی ناشی از این حادثه روی شبکه توزیع و فوق توزیع تصریح کرد: در اثر بروز این خاموشی‌ها در مجموع 1397 مگاوات ساعت انرژی توزیع نشده ناشی از تندباد گزارش شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز، همچنین از احداث افزون‌بر 2.5 کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف پس از رفع بحران و مشخص شدن خطوط آسیب دیده خبر داد و گفت: مجموع خسارت وارد شده به این شرکت بالغ‌بر 5 میلیارد و 470 میلیون ریال برآورد شده است.
  • خبرنگار: علیرضا شکرخدایی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر