بخش برق
1398/02/24 08:06:00
بزرگ‌ترین ترانس‌های قدرت ساخت کشور در راه شبکه برق خوزستان/ جلوگیری از خروج 10 میلیون یورو ارز از کشور
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از خرید شش دستگاه بزرگ ترانس قدرت، به‌عنوان بزرگ‌ترین ترانس‌های قدرت ساخت کشور با ارزش یک‌هزار و 300 میلیارد ریال خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمود دشت‌بزرگ" با اشاره به اینکه ترانس‌های قدرت خریداری شده در راه شبکه برق خوزستان هستند، افزود: ترانس‌های خریداری شده از نوع 315 مگاولت آمپر با ولتاژ 400 کیلوولت است و بزرگ‌ترین ظرفیت را در بخش ترانس‌های قدرت دارند و با توجه به شرایط آب و هوایی خوزستان و بر اساس موازین زیست محیطی طراحی و ساخته شده‌اند.
وی با اعلام اینکه روز گذشته طی مراسمی با حضور استاندار خوزستان در شرکت ایران ترانسفو زنجان چهار دستگاه ترانس به این شرکت تحویل داده شد، بیان کرد: ترانس‌ها در مرحله بارگیری و حمل به سمت خوزستان هستند و به تواتر در شبکه نصب و برق‌دار می‌شوند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مقصد نصب و راه‌اندازی این ترانس‌ها را پست‌های 400 کیلو‌ولت پیروزان، هاشمی و بقایی در اهواز و پست امیدیه اعلام کرد.
دشت‌بزرگ برق‌دار شدن این ترانس‌ها را موجب پایداری شبکه برق خوزستان دانست و افزود: نصب ترانس‌ها باعث پایداری انرژی در استان می‌شود و بدین ترتیب کار انتقال برق به شبکه سراسری و دریافت از این شبکه تسهیل یافته و با کیفیت بیشتری انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: این ترانس‌ها برای اولین بار در کشور ساخته شده‌ و با این بومی‌سازی از خروج 10 میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری شده است.
  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر