بخش هدفمندي يارانه ها
1398/02/23 13:24:52
کاهش 9 درصدی هدررفت آب در شهر تفرش
با اقدامات انجام شده توسط امور آب و فاضلاب تفرش در سال‌های گذشته، هدررفت آب در شبکه آبرسانی این شهر در سال 97 حدود 9 درصد کاهش یافت.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "کرامت قاسمی قلعه" مدیر امور آب وفاضلاب شهرستان تفرش با اعلام خبر فوق اظهار کرد: در راستای اعمال مدیریت مصرف و جلوگیری از هدر روی آب در شبکه آبرسانی شهر تفرش امور آب و فاضلاب این شهر با انجام اقداماتی همچون اصلاح شبکه و انشعابات آب به طول 10.239 متر،هوشمند سازی تمامی کنتورهای منابع تامین آب و نصب کنتور بر روی خروجی مخازن وهوشمند سازی 4 دستگاه شیر فشارشکن از پرت آب در این شهر جلوگیری نماید.
وی  تکمیل زون بندی شبکه آبرسانی شهر تفرش ، نصب کنتور در کلیه نقاط ورودی زون ها ، انجام عملیات نشت یابی در سطح شهر و تعویض 20 دستگاه شیر خط فرسوده و دارای نشتی و همچنین کنتورهای خراب و با عمر بالا را از دیگر اقدامات صورت گرفته به منظورکاهش هدرروی آب در شبکه آبرسانی شهر تفرش عنوان نمود و تصریح کرد: این اقدامات کاهش 9 درصدی پرت آب را در شهر تفرش درپی داشته است.
مدیر امور آب وفاضلاب شهرستان تفرش با اشاره به تولید 2 میلیون متر مکعب و مصرف 1.2 میلیون مترمکعب  آب در این شهر طی سال 96 افزود: این ارقام در سال 97 به  1.9 میلیون متر مکعب تولید  و 1.2 میلیون متر مکعب مصرف آب رسیده است.
  • خبرنگار: آزاده كرمي
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر