بخش آب
1398/02/22 14:41:00
ساماندهی و لایروبی رودخانه "هلیل" در استان کرمان
مجری طرح مهندسی سواحل و رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای کرمان از اجرای عملیات ساماندهی و لایروبی ساحل راست رودخانه "هلیل" به‌طول سه کیلومتر خبر داد و گفت: ساماندهی و لایروبی ساحل راست رودخانه هلیل از مرداد 97 آغاز شده و با پیشرفت فیزیکی 65 درصد در حال انجام است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسن قاضی‌زاده" افزود: عملیات ساماندهی و لایروبی ساحل راست رودخانه هلیل، حد فاصل سد تنظیمی تا پل اول جیرفت با اعتباری بالغ‌بر 29 میلیارد ریال در حال انجام است.
وی با بیان اینکه پیش‌از این نیز 9 کیلومتر از این رودخانه ساماندهی و یک‌میلیون و 200 هزار متر مکعب از مقطع آن لایروبی شده است، خاطرنشان کرد: ساماندهی رودخانه هلیل، حد فاصل سد تنظیمی تا تلاقی رودخانه‌های شور و هلیل به‌طول 9 کیلومتر شامل دیواره‌سازی، گابیون‌بندی و لایروبی مقطع رودخانه به میزان یک‌میلیون و 200 هزار متر مکعب، از جمله اقداماتی است که تا کنون انجام شده است.
مجری طرح مهندسی سواحل و رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای کرمان در ادامه افزود: تکمیل پروژه ساماندهی و لایروبی رودخانه هلیل در محدوده شهر جیرفت و بعد از این شهر تا پل بهادرآباد به‌طول 60 کیلومتر به سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که از جمله برنامه‌های آتی در این زمینه خواهد بود.
  • خبرنگار: فرشته افضلی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر