بخش برق
1398/02/22 11:41:58
واحد شماره 4 نیروگاه رامین به مدار سراسری برق کشور متصل شد
واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۴ نیروگاه رامین پس از انجام تعمیرات اساسی به‌دست متخصصان داخلی این نیروگاه، به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل نیروگاه رامین ضمن اعلام این خبر، تقویت آمادگی هر شش واحد نیروگاه رامین به‌منظور تامین برق مورد نیاز شبکه بویژه در ایام پیک مصرف برق را مهم‌ترین برنامه عملیاتی این نیروگاه در فصول پائیز و زمستان برشمرد و گفت: بر همین اساس تعمیرات اساسی واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۴ طبق دستورالعمل و استانداردها با موفقیت اجرا شد. 
 "ناصر محمدی" تعمیرات اساسی واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۴ توسط کارکنان و بدون حضور پیمانکاران و شرکت‌های داخلی و خارجی را جلوه‌ای از تجلی اقتصاد مقاومتی دانست و بر تداوم این رویکرد تاکید کرد.
وی با اشاره به رفع اشکالات و محدودیت‌های فنی در بخش‌های توربین، الکتریک، تجهیزات جانبی و ابزار دقیق در این پروژه اظهار کرد: هم‌اکنون با راه‌اندازی مجدد این واحد تولیدی با آمادگی کامل به استقبال تابستان خواهیم رفت.
مدیرعامل نیروگاه رامین همچنین اجرای تعمیرات میان‌دوره‌ای سایر واحدهای نیروگاهی را از اقدامات فنی برای حفظ و تقویت سطح آمادگی نیروگاه رامین به‌منظور تولید انرژی برق در سال جاری عنوان کرد و با اشاره به تلاش کارکنان نیروگاه در بازسازی قطعات صنعتی و پتانسیل مطلوب شرکت‌های قطعه‌سازی داخلی افزود: بازسازی قطعات و تجهیزات نیروگاهی و استفاده مجدد از آنها به‌دلیل ساختار فنی و برقراری پیوند با تولیدکنندگان قطعات و تجهیزات داخلی از دیگر رویکردهای این مجموعه بوده که با تخصیص و تامین منابع مالی جوابگوی نیازهای این نیروگاه خواهد بود.
نيروگاه رامين اهواز با شش واحد توليدي و با مجموع ظرفيت 1850 مگاوات ساعت، بزرگ‌ترين نيروگاه بخار كشور و تامين‌كننده حدود 40 درصد برق مورد نياز استان خوزستان است.
  • خبرنگار: داوود سليماني
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر