بخش آب و فاضلاب
1398/02/22 13:15:00
مدیرعامل آبفای شهری استان کرمانشاه خبر داد:
برطرف شدن کدورت آب آشامیدنی در "هرسین" کرمانشاه
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به برطرف شدن کدورت آب آشامیدنی در "هرسین" گفت: آب وارد شده به شبکه توزیع آب شهر هرسین سالم بوده و فاقد هرگونه مشکل بهداشت و سلامت است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا تخت‌شاهی" افزود: آب سراب هرسین که منبع تأمین کننده آب این شهر است، همانند سال‌های گذشته همزمان با ورود سامانه‌های بارشی شدید در نیمه اول فروردین ماه امسال مجدداً دچار کدورت در حد دفعات گذشته گردید و تا حد NTU 190 افزایش یافت.
وی ادامه داد: روند کدورت، به یکباره در اوایل اردیبهشت‌ماه با افزایش بی‌سابقه و کاملاً غیرطبیعی مواجه شد، به‌طوری‌که به‌میزان NTU 2510 معادل پنج برابر بالاترین میزان ثبت شده در سال‌های گذشته رسید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به اینکه سیستم تصفیه اضطراری آب شهر هرسین برای سطح NTU 500 و ضریب اطمینان تصفیه تا سطح NTU 1000، طراحی شده است تصریح کرد: این شرکت ضمن توجه، مراقبت و استقرار شبانه‌روزی تیم‌های کارشناسی مجرب کنترل کیفی و انجام آزمایش‌های مداوم موفق شد با انجام تمهیداتی و با استفاده از تصفیه‌خانه اضطراری، نسبت به کاهش کدورت از NTU 2500  به کمتر از سطح استاندارد NTU 5 و در غالب اوقات NTU 1 اقدام و بی‌وقفه بدون بروز هیچگونه مشکل کمی و کیفی بحران را کنترل کند.
تخت‌شاهی با تاکید بر اینکه این موضوع مورد تأیید شبکه بهداشت و درمان و همچنین فرمانداری شهرستان هرسین قرار گرفته است، افزود: با توجه به این رخداد، وضعیت آبخوان به لحاظ تغییرات هیدرولوژیکی و سازندی بر اثر وقوع زلزله‌ها و سیل‌های اخیر، توسط شرکت آب منطقه‌ای و کارشناسان این شرکت به‌صورت مداوم در حال بررسی است.
  • خبرنگار: شهلا مرادی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر