بخش برق
1398/02/21 11:09:37
هم‌اندیشی مدیرعامل برق منطقه‌ای خراسان با اصحاب رسانه درباره مدیریت پیک 98
جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه ها با مدیرعامل و مدیران ارشد شرکت برق منطقه ای خراسان درمحل ساختمان مرکزی این شرکت به منظور همکاری و تعامل رسانه با صنعت برق برای گذر از پیک برق سال 98 برگزار شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا ریاحی" مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان برای عبور از پیک برق در تابستان سال جاری در هم اندیشی با مدیران و مسئولان رسانه‌های استانی اظهار داشت: رسانه ها و مطبوعات پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و نقش موثر آنها باعث می شود تا مدیران پاسخگوی مردم باشند.
وی افزود: یکی از مهم ترین وظایف رسانه این است که در جهت ارائه آگاهی و اطلاعات درست به مردم فعالیت کند و باعث رشد و تعالی جامعه شود.
ریاحی در ادامه به شرایط پیش روی صنعت برق در تابستان و پیک مصرف برق اشاره کرد و اظهار داشت: در پیک برق کشور و زمانی که تجهیزات سرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد، بیشترین فشار به صنعت برق وارد می شود و در نتیجه پیک مصرف در روز و شب در تابستان را شاهد هستیم که در فرهنگ سازی و عبور از پیک مصرف برق، رسانه‌ها می توانند نقش موثری را ایفا کنند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان تصریح کرد: تامین مستمر برق در تابستان و احداث نیروگاه‌ها و توسعه در بخش‌های توزیع و انتقال برق به سرمایه گذاری بالایی نیاز دارد و اگر فرهنگ سازی برای ایام پیک مصرف برق صورت گیرد و مردم بتوانند مصرف خود را در تابستان مدیریت کنند، از صرف هزینه های زیاد و حجم سرمایه گذاری بالا در این زمینه کاسته خواهد شد.
شایان ذکر است در این جلسه مدیران رسانه‌های استانی در استان در خصوص موضوعات مطروحه در جلسه نظرات خود را بیان کردند و آمادگی خود را برای همکاری در گذر از پیک سال 98 در جهت اطلاع‌رسانی و آگاه سازی مردم اعلام کردند.

  • خبرنگار: بهنام دهرآزما
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر