بخش آب و فاضلاب
1398/02/21 11:38:18
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی:
رفع مشکل افزایش کدورت آب شرب پلدشت در اثر طغیان رود ارس/ ارتقای ظرفیت تصفیه‌خانه این شهر تا یک ماه آینده
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طغیان رودخانه ارس موجب افزایش کدورت آب برداشتی شهرستان پل‌دشت از این رودخانه شده است، گفت: این مشکل هم‌کنون برطرف شده و ظرف یک ماه آینده با افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه شهرستان پلدشت افزایش کدورت آب منطقه به طور کامل برطرف خواهد شد.

"رسول اکبری" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با اشاره به قطعی موقت آب شهرستان پلدشت در اثر طغیان رودخانه ارس، گفت: آب این شهرستان از رودخانه ارس برداشت می‌شود که با توجه به طغیان شدید اواخر هفته گذشته ارس و افزایش کدورت آب رودخانه آب در این منطقه برای چند ساعت قطع شده بود.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچگونه مشکلی در زمینه تامین آب شرب سالم و بهداشتی پلدشت وجود ندارد، ادامه داد: در طی این مدت ضمن استقرار تانکرهای آبرسانی سیار در سطح منطقه، برداشت از چشمه‌ها نیز برای تامین آب مورد نیاز اهالی در دستور کار گرفته قرار گرفته بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌غربی افزود: درصددیم ظرف یک ماه آینده با افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه شهرستان پلدشت مشکل قطعی آب منطقه بر اثر طغیان رودخانه ارس به طور کامل برطرف گردد.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر