بخش آب
1398/02/16 10:52:31
با حضور اساتید دانشگاه ژنو؛
کارگاه دیپلماسی آب برگزار شد/ آموزش مباحث و مذاكره در نشست‌هاي ديپلماتيك بخش آب
کارگاه دیپلماسی آب با همکاری امور بين‌الملل وزارت نیرو، وزارت امور خارجه، دانشگاه ژنو و مركز آب ژنو در محل دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه برگزار شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، کارگاه دیپلماسی آب پانزدهم و شانزدهم اردیبهشت‌ماه به میزبانی دانشكده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه و با حضور اساتید دانشگاه بین‌المللی ژنو برگزار شد.
این نشست در قالب چارچوب‌ همکاری بخش آب و بین‌الملل وزارت نیرو با کشورهای اروپایی برگزار شده است که در همین راستا نیز وزارت نیرو در سال جاری میزبان مدیران ارشد وزارت محیط زیست آلمان، هیئت بخش آب اتحادیه اروپا و... بوده است.
در روز نخست این کارگاه دو روزه مباحثی از قبیل «قوانين بين‌المللي آب: چارچوب‌ها و اصول پايه‌اي»، «فرآيند ميانجي‌گري مناقشات: بحث و مقايسه تكنيك هاي مختلف، مزيت و مضرات اين فنون در مباحث آبي» و «اصول و چارچوب‌هاي حفاظت از زيرساخت‌هاي آبي ژنو» مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
در روز دوم نیز كارگاه عملي در بخش ديپلماسي آب برگزار و شركت كنندگان با حضور فعال در مباحث و مذاكرات فرضي نشست‌هاي ديپلماتيك در اين حوزه را بازآفريني كردند و نتايج آن با حضور اساتيد مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت و راهكارهاي لازم براي اخذ نتيجه منطقي منطبق با منافع ارايه شد.
در چندی پیش نشست‌های مشترکی با مدیران ارشد وزارت محیط زیست آلمان و هیئت بخش آب اتحادیه اروپا برگزار شده بود و مقرر شده است تا در راستای همکاری ایران و اروپا در بخش آب چنین فعالیت‌های مشابه‌ای گسترش یابد.
گفتنی است در پايان این کارگاه گواهینامه حضور در دوره از سوي دانشگاه ژنو، وزارت نيرو و وزارت امور خارجه صادر شد.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر