بخش آب
1398/02/15 00:57:00
رئیس کمیسیون عمران مجلس در بازدید از سد بوستان:
منابع مالی احداث سدهای گلستان تامین شود
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بایستی منابع مالی احداث سدهای استان گلستان توسط سازمان برنامه و بودجه به‌سرعت تامین و تزریق شود تا در آینده با مشکلات کمتری در بحث سیلاب مواجه شویم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدرضا رضایی‌کوچی" در بازدیدی که به‌همراه اعضای کمیسیون عمران مجلس، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، رئیس سازمان هواشناسی و معاونان وزیر راه و شهرسازی از سد بوستان در شهرستان کلاله استان گلستان داشت، افزود: امکانات سازمان هواشناسی نیز باید تقویت شود تا از لحاظ تجهیزات و امکانات، پیش‌بینی‌های دقیق‌تری در این سازمان صورت گیرد.
وی ضمن تشکر از عملکرد همه دستگاه‌ها در جریان کنترل سیلاب اخیر، اظهار کرد: ما موظف هستیم طبق آیین نامه داخلی مجلس، از عملکرد دستگاه‌ها ارزیابی داشته و گزارش این ارزیابی را به صحن علنی مجلس ارائه کنیم.
رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: در کنار وظایفی که در قانون برای دستگاه‌ها مشخص شده است، امروز نیز انتظار داریم بنیاد مسکن با جانمایی مناسب نسبت به بازسازی منازل مردم اقدام نماید، همچنین بازسازی راه‌ها و پل‌ها را برای تسهیل زندگی مردم در دستور کار قرار دهد.
رضایی در ادامه با بیان اینکه لازم است مهندسان و ناظران نگرش خود را نسبت به پروژه‌های عمرانی تغییر دهند، اظهار کرد: سدهایی که در استان باید ساخته می‌شد ولی تاکنون به هر دلیلی انجام نشده است، می‌بایست منابع مالی آن به سرعت توسط سازمان برنامه و بودجه تامین و تزریق شود تا در آینده با مشکلات کمتری در بحث سیلاب مواجه شویم.
"محمد حاج‌رسولی‌ها"، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع ایران نیز در این بازدید گفت: اعتبار سد نرماب سال گذشته 20 میلیارد تومان بود ولی امسال در لایحه به 100 میلیارد تومان رسیده است و ما انتظار داریم این اعتبار به صورت کامل تخصیص یابد و اگر تخصیص کامل صورت گیرد قول ما بر این است این سد امسال آبگیری می‌شود.
شروع عملیات اجرایی سد چایلی هم به پیش پرداخت 30 میلیارد تومانی نیاز دارد و اگر این پیش پرداخت صورت گیرد می‌توانیم کار را آغاز کنیم.
در این بازدید اعضای کمیسون عمران مجلس ضمن بازدید از مخزن سد بوستان در جریان نحوه بارش‌ها، رهاسازی آب سدها و روند سیلاب استان و کنترل آن قرار گرفتند.
در آغاز این جلسه، "علی نظری" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان، گزارشی از روند کنترل سیلاب استان ارائه کرد.
  • خبرنگار: زهرا خورشیدکلائی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر