بخش آب
1398/01/31 15:37:40
تشریح اقدامات بسیج شرکت آبفای کشور در سیل لرستان/ همکاری بسیج آب و فاضلاب کشور در رفع مشکل پس‌زدگی فاضلاب استان
فرمانده حوزه مقاومت بسیج آب و فاضلاب کشور از رایزنی برای ارسال دستگاه واترجت از استان‌های معین به‌منظور حل مشکل پس‌زدگی فاضلاب استان لرستان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "کریم محرمی‌راد" در تشریح اقدامات انجام‌شده در سیل لرستان گفت: در حال حاضر و با وصل شدن آب شهری و ایجاد مشکل پس‌زدگی فاضلاب پیگیر ارسال واترجت از استان‌های معین برای تخلیه شبکه‌های فاضلاب از گل و لای هستیم.
وی افزود: تعداد 15 نفر از نیروهای بسیجی شرکت‌های آبفا و حدود 10 نفر بسیج محلی در بسته‌بندی آب، توزیع آب‌های بسته‌بندی شده و توزیع آب تانکر در شهر پلدختر بکارگیری شده است.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج آب و فاضلاب کشور با اعلام آمادگی بسیج جهت کمک به تیم مدیریت بحران شرکت مهندسی اظهار کرد: بلافاصله پس از وقوع سیل، مسئول کانون بسیج مهندسان به‌همراه تیم اعزامی شرکت مهندسی آبفای کشور به استان لرستان عزیمت و فعالیت خود را آغاز کرد.
محرمی‌راد اضافه کرد: تعداد 10 نفر از نیروهای بسیجی شرکت‌های آبفای کشور در اختیار اکیپ اتفاقات آبفای روستایی جهت کمک به تعمیر شکستگی خطوط انتقال قرار گرفت.
وی ادامه داد: بسیج همچنین، نظارت بر توزیع 25 تانکر آبرسانی و یک دستگاه آب بسته‌بندی با میزان تولید 10 هزار بسته در روز برای آبفای شهری، 32 دستگاه تانکر و 2 دستگاه بسته‌بندی آب را برای آبفای روستایی از 14 فروردین تاکنون برعهده داشته است.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج آب و فاضلاب کشور با اشاره به نظارت بر شبکه آب شهر پلدختر پس از وصل شدن آب شهر افزود: طی این مدت، همکاری، سرکشی و نظارت بر فعالیت اکیپ‌های اتفاقات در شرکت‌های آبفای شهری و روستایی صورت گرفته و هماهنگی‌های لازم با استان‌های معین نیز انجام شده است.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر