بخش آب
1398/01/21 12:31:35
روایت وزیر نیرو از دیدار با رئیس‌جمهوری؛
تاکید روحانی بر اهمیت رونق توليد در کشور و نقش صنعت آب و برق در تحقق آن
وزیر نیرو گفت: رییس جمهوری بر اهمیت رونق توليد در کشور و نقش صنعت آب و برق در تحقق این مهم تاکید داشته و خواستار تدوین و ارائه برنامه عملیاتی در این زمینه هستند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در تشریح دیدار نوروزی با دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران افزود: رییس جمهوری تاکید کردند که نحوه گزینش منابع انسانی در وزارت نیرو اقدام شایسته ای بوده و لازم است گزارشی از نحوه انجام این فرایند تهیه و در اختیار سایر دستگاه‌ها قرار بگیرد تا آنها نیز در این زمینه به فعالیت بپردازند.
وی ادامه داد: رییس جمهور بر لزوم داشتن جدیت برای تحقق برنامه های سال 98 این وزراتخانه تاکید کرد و گفت در سال جدید بایستی موضوع مشارکت وزارت نیرو در بازسازی مناطق سیل‌زده و فراهم کردن آب و برق پایدار در این مناطق نیز مورد توجه جدی قرار بگیرد.
در این نشست وزیر نیرو نیز با تاکید بر اینکه در سال گذشته حدود 16 هزار و 206 میلیارد تومان در صنعت آب و برق سرمایه‌گذاری شده است، گفت: در طی سال 97 به یک هزار و 511 روستا آبرسانی شده و 9 تصفیه خانه و سامانه نمک‌زدایی با قابلیت تامین آب برای 913 هزار نفر به اتمام رسیده است.
اردکانیان در این دیدار یادآور شد: در سال گذشته با بهره‌برداری از سدهای مخزنی 1.1 میلیارد مترمکعب آب مهار شده، هزار و 215 مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های کشور اضافه شده و 126 مگاوات نیز به ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی افزوده شده است.
وی ادامه داد: در این بین تامین آب شرب و پایدار هزار و 950 روستا، تکمیل و افتتاح 11 واحد تصفیه‌خانه آب، تکمیل و افتتاح و 21 تصفیه‌خانه فاضلاب و راه‌اندازی 22 واحد نیروگاه جدید نیز بخشی از برنامه‌های سال 98 صنعت آب و برق خواهد بود.
وزیر نیرو گفت: بر اساس رویکرد شایسته‌گزینی این وزارتخانه انتخاب و انتصاب افراد در 46 پست مدیریتی ارشد در سطح مدیران کل ستادی و مدیران عامل شرکت‌ها در استان‌ها به این شیوه انجام گرفته است و آخرین فراخوان اعلامی وزارت نیرو نیز به انتخاب معاون تحقیقات و منابع انسانی این وزراتخانه اختصاص پیدا کرده است.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر