بخش عمومي
1398/04/18 11:28:52
معاون آب و آبفای وزیر نیرو در سفر به استان فارس خبر داد:
پایان خط دوم آبرسانی به شیراز تا بهمن‌ماه سال جاری/ تامین پایدار آب شرب شیراز و شهرک‌های اقماری تا افق 1425
معاون آب و آبفای وزیر نیرو در بازدید از خط دوم آبرسانی از سد درودزن به شیراز از پایان عملیات اجرایی این طرح تا بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

"قاسم تقی‌زاده خامسی" که به‌همراه وزیر نیرو به استان فارس سفر کرده است، در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) این پروژه را برای تامین کمبود آب شرب شهر شیراز و شهرک‌های اطراف این کلانشهر حائز اهمیت عنوان کرد و ادامه داد: با اجرای این خط آبرسانی حدود 3 مترمکعب آب باکیفیت از سد درودزن به شهر شیراز منتقل خواهد شد و با اتمام آن، آب شرب پایدار برای این شهر تا افق سال 1425 تامین خواهد شد.
وی ادامه داد: در زمان حاضر از 75 کیلومتر طول این خط، حدود 60 کیلومتر انجام شده که 5 کیلومتر از این خط انتقال با لوله‌هایی به قطر 3.5 متر اجرا شده است، تمامی ایستگاه‌های پمپاژ ساخته شده و تجهیزات آن نیز در حال نصب است.
تقی‌زاده خامسی با اشاره به سرعت مناسب اجرای این طرح گفت: در این بازدید مصوب شد اجرای این خط آبرسانی تا بهمن‌ماه سال جاری به پایان برسد و با تکمیل این خط در زمان مقرر مشکل کمبود آب شرب شیراز به طور کامل رفع خواهد شد.
وی مجموع اعتبار این پروژه را حدود 455 میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون حدود 255 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده و از نظر تخصیص اعتبار برای ادامه طرح نیز هیچ مشکلی وجود ندارد.
معاون آب و آبفای وزیر نیرو تصریح کرد: پس از پایان این طرح، خط اول و دوم آبرسانی به شیراز به هم متصل خواهد شد و با این حجم آب انتقال یافته، تامین آب به ویژه در جنوب شیراز و شهرک‌های اقماری این شهر به حالت پایدار خواهد رسید.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر