بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1398/01/27 14:52:00
رئیس مركز امور اجتماعي منابع آب و انرژي وزارت نیرو:
بهره‌مندی وزارت نیرو از دانش آژانس‌های سازمان ملل در کاهش مشکلات اجتماعی پس از سیلاب/ افزایش تاب‌آوری کشور و مدیریت‌ قبل، حین و پس از بحران سیلاب
رئیس مركز امور اجتماعي منابع آب و انرژي وزارت نیرو، افزایش تاب‌آوری کشور در "قبل"، "حین" و "پس" از بحران سیلاب را یکی از نتایج موثر بهره‌گیری از تجربیات آژانس‌های سازمان ملل دانست.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد فاضلی" امروز (سه‌شنبه) در نشست با نهادهای بین‌المللی همچون نمایندگان یونسکو، یونیسف، سازمان بهداشت جهانی و چند نهاد دیگر با محوریت مدیریت پیامدهای اجتماعی سیلاب، گفت: مهم‌ترین وظیفه‌ای که اکنون وجود دارد بازگرداندن سیل زده‌ها به زندگی عادی، کاستن از دردها و رنج‌ها و ناخرسندی‌های پدید آمده است.
وی ادامه داد: ایران در این زمینه از تجربیات خوبی برخوردار است، اما آژانس‌های سازمان ملل با توجه به فعالیت در گستره جهانی می‌توانند تجارب خود را منتقل کنند و وزارت نیرو می‌تواند برنامه درازمدتی برای همکاری با مجموعه آژانس‌های سازمان ملل در این بخش داشته باشد.
رئیس مركز امور اجتماعي منابع آب و انرژي وزارت نیرو تصریح کرد: وزارت نیرو درصدد است با آژانس‌های سازمان ملل در بخش‌های مختلف توسعه همکاری کرده و از مجموعه دانش بین‌المللی در این زمینه بهره‌مند شود.
وی ادامه داد: آژانس‌های سازمان ملل به دلیل فعالیت‌هایی که در کشورهای مختلف انجام می‌دهند و سابقه چند دهه‌ای که در حوزه مدیریت بحران دارند یک دانش انباشته‌ای درباره مدیریت بحران، امور اجتماعی، فرهنگی، هماهنگی ها و بویژه به دلیل ماهیت آن آژانس ها برای میان بخشی کار کردن توانمندی های فنی و علمی دارند.
فاضلی عنوان کرد: این همکاری زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا بتوانیم در زمینه انتقال تجارب آژانس‌های سازمان ملل در افزایش تاب‌آوری کشور و مدیریت‌های قبل، حین و پس از بحران سیلاب بهره‌مندی لازم را به‌عمل آوریم.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر