بخش عمومي
1398/01/27 14:45:00
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل:
همکاری مجامع بین‌المللی با وزارت نیرو در کاهش پیامدهای اجتماعی سیلاب
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفت: ابعاد مختلف وقوع سیلاب اخیر در کشور مورد توجه اکثر مجامع بین المللی از جمله نمایندگی‌ سازمان‌ها و ارگان‌های بین المللی که در ایران حضور رسمی دارند، قرار گرفته و تمایل دارند اقدامات مقتضی برای رفع آلام مردم و کمک به مسائل مختلف در جهت تسکین مشکلات رخ داده به‌عمل بیاورد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "فرهاد یزدان‌دوست" امروز (سه‌شنبه) در نشست با نهادهای بین‌المللی همچون نمایندگان یونسکو، یونیسف، سازمان بهداشت جهانی و چند نهاد دیگر با محوریت مدیریت پیامدهای اجتماعی سیلاب با اشاره به اینکه شاهد رویکرد مثبتی از سوی بسیاری از ارگان های بین المللی هستیم افزود: بسیاری از سازمان‌های متعدد جهانی و بین‌المللی که از قبل با وزارت نیرو در بخش آب و برق تعامل داشتند ابراز تمایل کرده تا به صورت اخص در حل بحران پیش آمده سیل کمک کنند.
وی با اشاره به اهمیت بخش‌های مغزافزاری و مدیریتی در وزارت نیرو گفت: برای اولین بار در تاریخ وزارت نیرو یک مرکز اجتماعی برای تمرکز روی فعالیت‌های اجتماعی مرتبط با آب و انرژی از یک سال پیش تاسیس شده و اکنون با اقتدار در حال انجام فعالیت است.
سرپرست مرکز توسعه صادرات و پشتيباني صنايع آب و برق ادامه داد: مقوله آب چند وجهی و چند بخشی است و از نوعی است که به تنهایی نمی‌تواند مورد توجه قرار گیرد و ترکیبی که اکنون به صورت چند جانبه با نهادهای داخلی و بین‌المللی در حال انجام است اتفاق میمون و مبارکی است.
یزدان‌دوست با اشاره به توان بالای کشور در بخش‌های فنی و اجرایی تصریح کرد: طبیعی است بعد از مرتفع شدن برخی از مشکلات فنی بلافاصله با بخش زیادی از مسائل اجتماعی و مسائل مربوط به سلامت، بهداشت و ساماندهی وضعیت روحی و فردی مواجه شویم، بنابراین رفع این مسئله نیازمند تلاش همه جانبه است و تعامل آژانس‌های بین المللی در این زمینه مغتنم و تاثیرگذار خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو این آمادگی را دارد تا از طریق ایجاد مکانیزم‌های تعاملات بین المللی و تعامل با سایر دستگاه‌ها و ارگان‌ها نتیجه‌بخشی موثرتری را در این زمینه رقم بزند.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر