بخش آب و فاضلاب
1398/01/26 13:29:58
مدیرعامل آبفای خوزستان:
وضعیت آب شرب در تمامی شهرهای خوزستان پایدار است
مدیرعامل آب و فاضلاب خوزستان گفت: به‌رغم سیلاب بسیار شدیدی که رخ داده، هم اکنون وضعیت آب شرب در تمامی شهرهای خوزستان پایدار و مناسب است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "صادق حقیقی‌پور" با بیان اینکه بر اثر وقوع سیلاب در دو شهر با مشکل کمی و کیفی مواجه شدیم، افزود: کدورت بالای منابع آب در شهر لالی باعث شد تا با ذخیره‌سازی و زمان‌بندی، توزیع روند آبرسانی را پایدار نگه داریم و همچنین در شهر گوریه به‌دلیل آب‌گرفتگی تاسیسات، آبرسانی با تانکر و توزیع آب معدنی انجام شد و پس از فروکش کردن سیلاب، تاسیسات آبرسانی این شهر مجددا راه‌اندازی شد.
وی تصریح کرد: تمامی آزمایش‌های لازم از منظر میکرو بیولوژی، میکروبی، باکتریولوژی و همه موارد انجام می‌شود و هیچ‌گونه مشکلی در بحث کنترل کیفی و بهداشتی آب آشامیدنی شهرهای استان خوزستان وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در رابطه با وضعیت فاضلاب استان بیان کرد: در خصوص دفع فاضلاب بجز شهر اهواز که در آن مشکلاتی ایجاد شده است، در شهرهای استان از یک ثبات نسبی برخوردار هستیم.
وی با اشاره به مشکل فاضلاب در شهر اهواز عنوان کرد: شهر اهواز در چند روز گذشته از 16 نقطه دچار پس‌زدگی شدید فاضلاب شده بود که با تلاش و همکاری پرسنل شرکت آب و فاضلاب خوزستان و اهواز و برخی از شرکت‌های معین آبفای شهری مشکل 12 نقطه از این مناطق برطرف شد و 4 منطقه باقی مانده است که با بسیج کردن امکانات در این مناطق در تلاش هستیم مشکل را به‌صورت کامل برطرف کنیم.
  • خبرنگار: راشین نجارپور
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر