بخش آب و فاضلاب
1398/01/26 11:31:23
اتمام ترمیم سیل‌بند سوسنگرد - بستان در خوزستان تا پایان امروز
معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران گفت: ترمیم سیل‌بند حد فاصل سوسنگرد و بستان در استان خوزستان امروز پایان می‌یابد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدرضا کرمی‌نژاد" با بیان اینکه حجم قابل توجهی از ترمیم سیل‌بند انجام شده، گفت: عرض شکستگی سیل‌بند حدود ۱۲۰ متر بود که اکنون نزدیک به ۹۵ متر آن ترمیم شده است.
وی با اشاره به اینکه نیروهای آبفای استان تهران از شش روز پیش مشغول ترمیم سیل‌بند حد فاصل سوسنگرد و بستان هستند، افزود: این سیل‌بند شش روز پیش به دلیل حجم آبی که از کرخه آمده، قطع شده است و حجم بسیار زیادی از آب به زمین‌های پایین‌دست آن وارد شده که هم زمین‌های کشاورزی را از حیز انتفاع خارج کرده و هم جاده را زیر سیل برده است.
معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران در باره علت زمان‌بر شدن ترمیم سیل‌بند گفت: فشار و سرعت، حجم و عمق آب بسیار بالا بوده است، با این حال همکاران ما از ۵ بامداد تا ۱۰ شب کار می‌کردند که این سیل‌بند زودتر ترمیم شود.
کرمی‌نژاد افزود: با تلاش‌های همکاران آبفای استان تهران در خوزستان به‌‌ویژه با پشیتبانی بسیار خوب استانداری تهران و استانداری خوزستان تمام ماشین‌آلات و تجهیزات ما مشغول کار هستند و اگر امروز ترمیم سیل‌بند تمام شود، فردا و پس فردا آن را تثبیت می‌کنیم و پروژه بعدی را در منطقه پیش خواهیم برد.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون برای ترمیم سیل‌بند ۱۵ دستگاه کمپرسی، دو دستگاه جرثقیل و سه دستگاه لودر در اختیار نیروهای آبفای استان تهران است؛ هماهنگی بسیار خوبی که بین آبفای استان تهران، شهرداری تهران، ستاد بحران استان تهران و استانداری خوزستان هست، باعث شده تا ماشین‌آلات مورد نیاز به راحتی در اختیار ما قرار گیرد و کارها به خوبی پیش رود.
  • خبرنگار: رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر