بخش آب و فاضلاب
1398/01/24 12:02:59
خسارت 35 میلیارد ریالی سیل به تأسیسات آبرسانی 130 روستای خراسان رضوی
بارندگی های شدید اخیر باعث جاری شدن سیل و وارد آمدن بیش از 35 میلیارد ریال خسارت به تأسیسات آبرسانی روستایی خراسان رضوی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیر دفتر بحران و پدافند غیرعامل آبفار خراسان رضوی گفت: جاری شدن سیلاب طی چند روز گذشته در 130 روستای استان اعم از تحت پوشش و غیر تحت پوشش تا کنون بیش از 35 میلیارد ریال خسارات به تاسیسات آب و فاضلاب روستایی وارد کرد که با توجه به عدم ناپداری شرایط محیطی و همچنین پیش بینی احتمال بارندگی و جاری شدن سیل و روان آب، پیش بینی می گردد میزان این خسارات افزایش یابد.
بهروز برنامهر افزود: در پی این بارش ها تاسیسات آب و فاضلاب روستایی 23 شهرستان آسیب دید که بیشترین خسارت وارد شده به تأسیسات آبرسانی روستایی شهرستان نیشابور با 16 روستا بوده است.
برنامهر بیان کرد: در سیلاب اخیر به بخش‎های مختلف تأسیسات آب و فاضلاب روستایی اعم از خطوط انتقال، شبکه توزیع آب شرب، چاه، چشمه، قنات، حوضچه شیرآلات، کلرزن برقی و تابلو برق خسارت وارد شد.
وی همچنین از تلاش شبانه روزی اکیپ‌های اتفاقات شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی که با امکانات و تجهیزات کامل و با برنامه‌ریزی مناسب به منظور خدمات رسانی و رفع مشکلات بوجود آمده ناشی از سیلاب اخیر و در راستای پایداری آب شرب و تأمین آب سالم و بهداشتی به مناطق سیل زده اقدام نمودند، خبر داد و عنوان کرد: در کوتاه ترین زمان ممکن آب شرب تمامی روستاهای آسیب دیده وصل و عملیات بازسازی تأسیسات آسیب دیده در حال انجام است.
به گفته مدیر دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، با توجه به سیل اخیری که در شمال کشور به وقوع پیوست و منجر به خسارات قابل توجهی به زیرساخت‌ها، بخصوص شبکه های آب شرب گشت و مردم از لحاظ دسترسی به آب سالم و بهداشتی با مشکل مواجه شدند این مجموعه در راستای وظایف خود به عنوان معین استان گلستان جهت تامین آب شرب قسمتی از این مناطق تعداد دو دستگاه تانکر آبرسانی سیار 10 هزار لیتری به مدت ده روز به روستاهای سیل زده شهرستان آق قلا اعزام کرد.

  • خبرنگار: ملیحه ایوبی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر