بخش آب
1398/01/25 00:05:00
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی خبر داد:
کنترل روزانه پایداری و ایمنی سدها در خراسان جنوبی/ 7 سد مخزنی استان در بهترین شرایط پایدار قرار دارند
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی از شرایط پایدار 7 سد مخزنی و کنترل روزانه وضعیت پایداری و ایمنی سدهای استان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین امامی" با بیان این مطلب، اظهار داشت: با توجه به بارش‌های پیش‌رو و اعلام آماده‌باش توسط ستاد مدیریت بحران استان، از ابتدای فروردین‌ماه پیش‌بینی‌های لازم برای مدیریت مخازن و کنترل سیلاب‌های بهاری در دستور کار کمیته پایداری و ایمنی سدهای استان بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، 7 سد مخزنی استان در بهترین شرایط پایدار قرار دارند و وضعیت پایداری و ایمنی سدها به‌صورت روزانه کنترل می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: از 70 میلیون متر مکعب ظرفیت کل سدهای مخزنی استان، حدود 50 میلیون متر مکعب خالی بوده و امید داریم با بارندگی‌های خوب پیش‌رو، ضمن کنترل سیلاب و جلوگیری از خسارات پایین‌دست، ظرفیت خالی سدها به تراز نرمال برسد.
وی با اشاره به آبگیری مناسب سد نهرین طبس که بخشی از آب شرب این شهر را تامین می‌کند،گفت: با مدیریت مناسب این حجم ذخیره شده، امیدواریم در سال جاری دغدغه‌ای برای تامین آب شرب در شهر طبس نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی در پایان به برنامه‌های این شرکت در راستای ساماندهی رودخانه‌های استان اشاره کرد و گفت: از هم استانی‌های محترم درخواست داریم با توجه به هشدارهای داده شده و امکان وجود سیلاب در رودخانه‌های استان،‌ از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها جدا خودداری کرده تا شاهد حوادث ناگوار برای هیچ‌یک از هم استانی‌ها نباشیم.
  • خبرنگار: حامد کاظمی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر