بخش آب و فاضلاب
1398/01/25 12:17:33
تاسیسات آبرسانی خرمشهر از سیلاب در امان ماند/ آب سالم و بهداشتی طبق برنامه تولید می‌شود
مدیر امور آبفای خرمشهر گفت: سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کارون به تاسیسات آبرسانی خرمشهر آسیب نزده و آب سالم و بهداشتی مورد نیاز مردم طبق برنامه تولید می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "غلامرضا پورجلالی" با بیان اینکه آب آشامیدنی سالم و کاملا بهداشتی در شهرستان خرمشهر حتی در بحرانی‌ترین شرایط تولید می‌شود، گفت: اصلی‌ترین وظیفه امور آبفای خرمشهر تامین آب شرب سالم و بهداشتی در هر شرایط است.
وی یکی از اصلی‌ترین پارامترهای کنترل بهداشت آب را میزان کلر مانده در شبکه شهری بیان کرد و گفت: آب آشامیدنی به‌صورت ساعتی و روزانه توسط امور کیفی آب و فاضلاب خرمشهر و دستگاه‌های نظارتی همچون شبکه بهداشت و درمان این شهر کنترل و پایش می‌شود.
پورجلالی افزود: در صورت بروز کوچک‌ترین مشکل در زمینه بهداشت آب، قطعا این اداره و شبکه بهداشت خرمشهر از ادامه تولید و پمپاژ آب جلوگیری می‌کند.
مدیر اداره آب و فاضلاب خرمشهر، میزان تولید آب در تاسیسات آبرسانی این شهرستان را 90 هزار متر مکعب در شبانه‌روز عنوان کرد و گفت: در شرایط سیلابی اخیر کیفیت آب خروجی در تصفیه‌خانه طرح جامع شهدای آبفای خرمشهر با استاندارد کامل در حال تولید بوده و با وجود کدورت بالای آب خط غدیر و کانال مارد، یگان‌های تصفیه‌خانه این شهر کدورت را کنترل کرده و پس از انجام مراحل کنترل کیفی در شبکه آب پمپاژ می‌شود.
پورجلالی هرگونه شایعه مبنی بر آلوده بودن منابع آبی این شهرستان را تکذیب کرد و افزود: هرگونه شایعه منوط بر آلوده بودن منابع آب ورودی و خروجی تاسیسات آبرسانی خرمشهر صحت ندارد و از شهروندان خرمشهری تقاضا داریم به شایعات فضای مجازی در این رابطه توجه نکنند.
مدیر اداره آب و فاضلاب خرمشهر از اعزام گروه فنی و عملیاتی آبفای خرمشهر برای کنترل بحران فاضلاب در منطقه غرب اهواز خبر داد و اظهار کرد: گروه فنی و عملیاتی خرمشهر برای کنترل بحران فاضلاب اهواز به آن شهر اعزام شده است.
شهرستان خرمشهر 37 هزار مشترک آب دارد.
  • خبرنگار: راشین نجارپور
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر