بخش آب
1398/01/22 16:17:07
وزیر نیرو در سفر به استان لرستان:
سرافرازی وزارت نیرو در برطرف کردن سریع مشکل آب و برق شهرها و روستاهای استان لرستان/ برای تامین برق و آب آشامیدنی سالم مشکل جدی وجود ندارد
وزیر نیرو گفت: بر اثر وقوع سیل حدود یک سوم روستاهای استان با قطعی آب مواجه شد و موجب سرفرازی است که همکاران وزارت نیرو در استان در بخش برق و آب شهری و روستایی با همکاری استان‌های معین توانستند به سرعت مشکل را برطرف کنند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان"، وزیر نیرو بعدازظهر امروز پنج‌شنبه در حاشیه سفر به استان لرستان و بازدید از مناطق سیل‌زده به خبرنگاران گفت: در بخش برق حدود ۲۴۰۰ روستا در سطح کشور متاثر از سیل قرار گرفته و با مشکل مواجه شد که ۳۰ درصد آن مربوط به روستاهای استان لرستان است.
وی افزود: این میزان خسارت به روستاهای استان لرستان از مجموع ۲۳ استانی که در بخش برق از سیل آسیب دیدند، حاکی از شدت حادثه است.
وزیر نیرو با بیان اینکه خوشبختانه اکنون وضعیت به‌گونه ای است که در تامین آب آشامیدنی سالم و برق مشکل جدی نداریم، ادامه داد: امیدوار هستیم در سایر عرصه‌های مرتبط با وظایف دولت، همانگونه که آقای رئیس جمهور قول دادند هر چه زودتر مشکل هموطنان سیل‌زده به‌ویژه وضعیت مسکن دائم آنان هم برطرف شود.
اردکانیان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که سیل دارای برکات و صدمات است، گفت: لازم است از برکات سیل بهره‌مند شده و سعی کنیم صدمات آن را به حداقل برسانیم.
وی با اشاره به تسریع در انجام اقدامات و خدمات رسانی پس از وقوع سیل به عنوان برکات این حادثه گفت: در سه چهار روز گذشته از نزدیک مسئله روستاهای مربوط به مخزن سد سیمره را دنبال کرده‌ام و شاهد بودم که استانداران لرستان و ایلام و نمایندگان مجلس، هر‌گونه همکاری را داشته‌اند.
وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد که تدارک و پرداخت منابع مالی مورد نیاز برای تملک روستاییان ظرف سه ماه آینده مطابق تعهد دولت صورت گرفته تا مشکلات در این زمینه حل شده و دغدغه این عزیزان برطرف شود.

  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر