بخش آب
1398/01/21 12:00:26
رئیس کمیسیون عمران مجلس در سفر به خوزستان:
سد کرخه یکی از شاهکارهای مهندسان ایرانی است/ سازه سد کاملا مستحکم است/ کرخه نقش موثری در کاهش خسارات سیلاب داشته است
رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه سد کرخه کاملا مستحکم بوده و هیچگونه مشکلی ندارد، گفت: انصافا نیروهای وزارت نیرو از نخستین روزهای افزایش قابل توجه ورودی به سد در این محل مستقر و تلاش شبانه‌روزی داشته‌اند تا کمترین خسارت به پایین‌دست سد وارد شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدرضا رضایی‌کوچی" در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از سد کرخه با تاکید بر اینکه این سازه آبی یکی از شاهکارهای مهندسان ایرانی است، گفت: این سد که تمامی کار طراحی، نظارت و اجرای آن توسط مهندسان کشورمان انجام شده است، نقش موثری در کاهش خسارات سیلاب به پایین‌دست استان خوزستان داشته است.
وی ذخیره فعلی سد کرخه را بیش از 6 میلیارد مترمکعب برشمرد و افزود: برخلاف شایعات مطرح شده، این سد کاملا مستحکم است و هیچگونه مشکلی ندارد. میزان خروجی از کرخه نیز به‌طور منظم در حال مدیریت است تا کمترین خسارت به پایین‌دست سد وارد شود.
رضایی‌کوچی خاطرنشان کرد: انصافا نیروهای وزارت نیرو از نخستین روزهای افزایش قابل توجه ورودی به سد در این محل مستقر و تلاش شبانه‌روزی داشته‌اند تا کمترین خسارت به پایین‌دست سد وارد شود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: تلاش خواهیم کرد با تامین منابعی خارج از اعتبارات قانون برنامه بودجه 98 بتوانیم خسارات وارده به مردم خوزستان را جبران کنیم.

 
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر