بخش آب و فاضلاب
1398/01/21 09:56:27
وصل شدن آب شرب 14 روستای دیگر لرستان از دیروز
سیل اخیر لرستان آب شرب 796 روستای استان را با قطعی و تخریب شبکه مواجه کرد که تا روز گذشته، آب شرب 767 روستا و از دیروز تا کنون نیز آب شرب 14 روستای دیگر وصل شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با اعلام این خبر گفت: با این اقدام تعداد روستاهای رفع مشکل‌ شده لرستان به 781 روستا رسید و در حال حاضر تنها 15 روستا با مشکل مواجه است.
"علیرضا کاکاوند" خاطرنشان کرد: نیروها و کارشناسان شرکت آبفار لرستان به‌صورت شبانه‌روزی برای وصل کردن آب این روستاها در تلاش بوده و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند.
وی تصریح کرد: عدم وجود راه دسترسی و قطع برق دلیل اصلی بروز مشکلات در این روستاه بوده که با اقدامات انجام شده تاکنون چهار دستگاه دیزل ژنراتور برای برق رسانی به شبکه و تاسیسات آبرسانی بکارگیری شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان اضافه کرد: در صورت تامین برق و وجود راه دسترسی، آب شرب این روستاها در اسرع وقت وصل می‌شود که به دلیل بروز مشکلات مختلف این مهم محقق نمی‌شود و شرکت ابفار لرستان در صدد بکارگیری دیزل ژنراتور جدید در برخی از این روستاهاست.
کاکاوند افزود: شرکت آبفار لرستان با بکارگیری 37 اکیپ عملیاتی و آبرسانی با 30 تانکر سیار توانسته است ضمن وصل کردن آب این روستاها، نیازهای ضروری روستانشینان را در خصوص آبرسانی تامین کنند.
مدیرعامل شرکت آبفار لرستان اضافه کرد: شرکت آبفار لرستان در این مدت با برنامه‌ریزی مناسب و هماهنگی بین بخشی توانسته است خط کمکی برای انتقال آب از روستاها به شهر پلدختر را نیز وصل کند که با اتصال این خط سرعت عمل آبرسانی به شهر پلدختر افزایش می‌یابد.
وی افزود: علاوه بر این مهم تاکنون بیش از 60 کامیون آب بسته‌بندی به روستاها و مناطق سیل‌زده ارسال شده است.
  • خبرنگار: کیومرث حسن نژاد
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر