بخش آب و فاضلاب
1397/12/05 11:07:18
8 هزار حامی آب در مدارس استان قم فعال می‌شوند
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان قم از معرفی و فعالیت 8 هزار حامی آب در مدارس ابتدایی و متوسطه استان در سال تحصیلی جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد کربلایی ابراهیمی" با اشاره به اقلیم کم باران کشور و کمبود منابع آبی و مشکلات تأمین آب در بیشتر مناطق کشور و چالش‌های موجود اظهار داشت: در این راستا ضرورت تبیین اهمیت و جایگاه آب، لزوم پاسداشت و صیانت و صرفه‌جویی در مصرف این مایع گران‌بها در بین دانش‌آموزان یکی از مهم‌ترین اهداف بلندمدت روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب قم است.
وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب طی 2 دهه گذشته اقدام به انجام فعالیت‌های فرهنگی ترویجی مختلف از جمله اقدامات فرهنگی مشارکتی با آموزش و پرورش کرده است گفت: از جمله این اقدامات می‌توان به اجرای طرح بزرگ حامیان آب در مدارس ابتدایی استان اشاره کرد.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان با بیان اینکه در سال جاری برای نخستین بار انتخاب حامیان آب علاوه بر مدارس راهنمایی در مدارس متوسطه نیز انجام می‌شود، گفت: این طرح در سال تحصیلی 97-98 در 750 مدرسه اجرا و طی آن 4500 حامی آب در مدارس ابتدایی و 3500 حامی آب در مدارس متوسطه انتخاب و معرفی می‌شوند که اجرای طرح در مدارس ابتدایی به پایان رسیده است.
وی نصب مطالب آموزشی بر روی تابلوی اعلانات مدارس، بررسی وضعیت شیرآلات مدرسه، ارائه مطالب و نکات آموزشی به دانش‌آموزان، نظارت بر آبخوری‌ها، توصیه و هشدارهای صرفه‌جویی به دانش‌آموزان، برپایی نمایشگاه‌های دوستی با آب همچون نقاشی، کاردستی، روزنامه دیواری و... را از جمله شرح وظایف حامیان آب در مدارس برشمرد و گفت: در پایان این طرح پس از ارزیابی، از حامیان و مدارس فعال در این طرح قدردانی می شود.


  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر