بخش برق
1397/11/23 11:44:00
تلاش جهادی برای برق‌رسانی به روستاهای غرب مازندران
در طول چهل سال پس از پیروزی انقلاب در هر روز به چهار روستا برق رسانی شده که نشان دهنده حرکت جهادی در حوزه برق رسانی به روستاهاست.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی چهل‌امیرانی" مجری طرح برق‌رسانی روستایی شرکت توانیر در حاشیه مراسم برق‌رسانی به روستای صعب العبور "ورکلو" از توابع بخش مرزن آباد شهرستان چالوس که به همت تلاشگران شرکت توزیع برق غرب مازندران برق‌دار شد، با اعلام این مطلب گفت: پیش از انقلاب 4 هزار و 367 روستای برق دار در کشور وجود داشت که این رقم در حال حاضر در حدود 57 هزار و 200 روستا رسیده که تا پایان سال جاری این رقم به 57 هزار و 300 روستا می رسد.
وی افزود: 
در طول چهل سال پس از پیروزی انقلاب در هر روز به چهار روستا برق رسانی شده که نشان دهنده حرکت جهادی در حوزه برق رسانی به روستاهاست. تلاش همکاران شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران به گونه‌ای است که روستای بدون برق در این محدوده وجود نداشته باشد و با پیگیری‌های لازم و در شرایط بسیار سخت برق‌رسانی به مناطق مختلف روستایی را انجام داده اند.
چهل امیرانی ادامه داد: امسال بر اساس بند"د" تبصره 6 قانون بودجه 97 در حدود 450 میلیارد تومان برای بخش روستایی اعتبار در نظر گرفته شده که در سه بخش ایجاد زیر ساخت های بالادستی برای برق های منطقه ای و پست‌های فوق توزیع و در بخش توزیع نیز توسعه و نگهداری شبکه‌های موجود و دیگری برق رسانی به روستاهای فاقد برق در نظر گرفته شده است.
وی افزود: بر این اساس برق‌رسانی به 570 روستا در برنامه قرار گرفته که بخش از محل اعتبارات داخلی توانیر و بخش از محل عوارض برق تامین می‌شود که با توجه به افزایش قیمت تجهیزات برق‌رسانی به 300 روستا امکان‌پذیر است.
وی در تکمیل صحبت‌های خود گفت: در حوزه مازندران از محل عوارض برق 25 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده که از این مقدار 11 میلیارد تومان برای توسعه روستایی غرب مازندران در نظر گرفته شده است. برای توسعه روستایی برق منطقه‌ای 7 میلیارد اختصاص داده شده که در مجموع تخصیص مناسبی برای استان مازندران است.
  • خبرنگار: فاطمه علی‌نیا
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر