بخش برق
1397/11/19 13:18:00
توافق‌های برقی ایران و عراق در تهران؛
سنکرون سازی شبکه برق ایران و عراق تا پایان سال 2019/ کاهش 30 درصدی تلفات شبکه برق عراق توسط شرکت‌های ایرانی
براساس توافق امروز وزرای نیرو و برق ایران و عراق سه برنامه سنکرون سازی شبکه برق ایران و عراق تا پایان سال 2019 میلادی، کاهش تلفات شبکه برق عراق به میزان 30 درصد تا پایان سال 2020 و جبران کمبود تولید برق عراق تا پایان سال 2021 توسط شرکت‌های ایرانی انجام خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، در جریان نشست مشترک وزرای نیرو و برق ایران و عراق سه برنامه اجرایی میان وزرا و معاونان این دو وزارتخانه به امضا رسید.
در برنامه به امضا رسیده میان وزرای دو کشور موضوع «سنکرون سازی شبکه برق ایران و عراق تا پایان سال 2019 میلادی» مورد توافق طرفین قرار گرفته است که براساس این توافق اقدامات اجرایی در این خصوص نیز از تاریخ دهم اسفندماه سال جاری توسط طرفین شروع می‌شود.
«کاهش تلفات شبکه برق عراق به میزان 30 درصد تا پایان سال 2020» نیز یکی دیگر از بندهای این توافق است که برای این بخش هم پروژه‌های مختلف کاهش تلفات همچون تعمیر و بازسازی ترانسفورماتورهای قدرت در نظر گرفته شده است.
بند پایانی این برنامه نیز مربوط به «جبران کمبود تولید برق عراق تا پایان سال 2021» است که این مهم نیز شامل بازسازی نیروگاه‌های فرسوده، بهینه‌سازی و ارتقای نیروگاه‌های موجود و احداث نیروگاه‌های جدید توسط شرکت‌های صنعت برق ایران خواهد بود.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر