بخش برق
1397/11/18 12:47:08
همزمان با دهه مبارک فجر از سوی شرکت برق منطقه ای آذربایجان صورت گرفت:
بهره برداری از پروژه "توسعه بخش 63.20 کیلوولت پست تقی دیزج اردبیل"
همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر پروژه "توسعه بخش 63.20 کیلوولت پست تقی دیزج اردبیل" به بهره برداری رسید.
در مراسم بهره برداری از این پروژه که باحضور ندایی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل، زنجانی فرماندار شهرستان اردبیل و آقایان کریمی و بدری نمایندگان مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران برق منطقه ای آذربایجان و توزیع برق استان اردبیل برگزار شد، دکتر روشن میلانی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان گزارشی از پروژه های اجرا شده در بخش انتقال و فوق توزیع استان اردبیل در یک سال گذشته را تشریح نمود.
وی همچنین با اشاره به پروژه توسعه بخش 63 کیلوولت پست تقی دیزج هزینه اجرایی آن را 45 میلیارد ریال اعلام کرد و هدف از این پروژه را تامین بار مشترکین بخش توزیع در منطقه، کوتاه شدن طول خطوط  20 کیلوولت، جلوگیری از افت ولتاژ، کاهش تلفات انرژی و پاسخگویی به درخواست های سرمایه گذاران بخش صنعتی و تولیدی در منطقه اعلام نمود.
مدیرعامل برق منطقه ای آذربایجان همچنین به طرحهای توسعه ای استان در بخش های تولید و انتقال نیز اشاره کرد و گفت: درحال حاضر میزان تولید برق در این استان قریب به 2.5 برابر مصرف آن می باشد.
دکتر میلانی همچنین با اشاره به اهمیت جذب سرمایه گذاری برای احداث مولدهای برق مقیاس کوچک و نیز تولید برق انرژی های پاک و تجدید پذیر از جمله بادی و خورشیدی، آماری از نیروگاههای تجدیدپذیر و  تولید پراکنده در استان اردبیل و نیز موافقت نامه های انجام شده برای احداث چنین نیروگاههایی در سطح استان بیان داشت.
وی اهمیت استان اردبیل در بخش صادرات انرژی برق کشورمان را بسیار مهم و کارساز توصیف کرد.
در این مراسم همچنین آقایان دکتر کریمی نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و مهندس ندایی معاون امور  عمرانی استاندار اردبیل ضمن قدردانی از فعالیتهای صنعت برق در استان اردبیل بر اهمیت تامین بیش از پیش زیرساختهای صنعت برق برای تامین و انتقال مطمئن انرژی برق برای بخشهای مختلف صنعتی، خانگی، کشاورزی و به ویژه تامین برق سرمایه گذاران در بخش های صنعتی و تولیدی تاکید کردند.
در پایان در مراسم با کلیدزنی معاون استاندار، پروژه مذکور مورد بهره برداری قرار گرفت.


  • خبرنگار: بتول میرزایی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر