بخش آب و فاضلاب
1397/11/16 16:06:45
همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی؛
طرح آبرسانی به شهر محمودآباد در استان مازندران افتتاح شد
طرح آبرسانی به شهر محمود آباد با اعتبار 5 میلیارد و 500 میلیون ریال و بهره‌مندی 5 هزار خانوار از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی، افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران در این مراسم ضمن اشاره به کاهش منابع آبی و لزوم استفاده درست از این منابع گفت: به‌منظور استفاده بهینه از منابع آبی و با همکاری شرکت آب منطقه‌ای استان، مازندران به  9 زون تقسیم شد.
ذبیح الله ذاکری، با بیان اینکه در دهه فجر طرح‌های مختلف آبرسانی در شهرهای مازندران به بهره برداری می‌رسد، افزود: 56 هزار خانوار از این طرح‌ها برخوردار می‌شوند.
وی به پوشش 12.5 درصدی جمعیت استان از طرح‌های فاضلاب اشاره و تصریح کرد: در این بخش در مقایسه با میانگین کشوری، عقب هستیم.
مدیرعامل آبفای شهری مازندران در بخش دیگری از سخنانش به لزوم اجرای طرح‌های فاضلاب در شهرهای شمالی اشاره کرد و ادامه داد: به‌منظور اجرای طرح‌های جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب در  5 شهر استان، 250 میلیون یورو تسهیلات از بانک توسعه اسلامی در حال دریافت است که با اجرای آن، جمعیت برخوردار از طرح‌های فاضلاب در مازندران به  25 درصد افزایش می‌یابد.
  • خبرنگار: بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر