بخش برق
1397/11/16 15:03:00
همزمان با دهه مبارک فجر از سوی شرکت توزیع برق آذربایجان‌شرقی صورت می‌گیرد:
بهره‌برداری از 161 پروژه برق‌رسانی با مجموع اعتباری بالغ بر 362 میلیارد ریال
همزمان با دهه مبارک فجر، 161 پروژه برق‌رسانی از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان‌شرقی به بهره‌برداری می‌رسد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اکبر فرج‌نیا" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان‌شرقی در گفتگویی ضمن اعلام این خبر افزود: برای احداث و اجرای این پروژه‌ها مجموعاً 362 میلیارد و 760 میلیون ریال هزینه شده است.
وی از برق‌رسانی به 6 روستای بدون برق (عمدتاً زیر 10 خانوار) در شهرستان‌های مختلف تحت پوشش در سطح استان نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر کار برق‌رسانی به روستاهای مذکور، در ده‌ها روستای برق‌دار در سطح استان نیز کار به‌سازی و نوسازی شبکه، تقویت ظرفیت ترانسفورماتورها و افزایش ترانسفورماتور نیز انجام گردیده است که به مناسبت دهه فجر به طور همزمان این پروژه‌ها افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان‌شرقی در بخش دیگر از گفتگوی خود پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده را شامل اتمام پروژه های زیر ساخت مساکن مهر، تأمین برق شهرک‌های صنعتی در شهرهای مختلف تحت پوشش، کابل‌کشی‌های زمینی و هوایی 20 کیلوولت و 400 ولت، احداث پست‌های زمینی و هوایی، برق‌رسانی به روستاهای بی‌برق، نوسازی شبکه برق روستاها و شهرها، تأمین روشنایی معابر روستایی و شهری، واگذاری انشعاب به متقاضیان رفع حریم در شهرستان‌های مختلف، برخی مجتمع‌های اداری، مسکونی، تجاری و... افزایش قدرت مجتمع‌ها، محلات و... عنوان کرد.

  • خبرنگار: یوسف رفیعی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر