بخش هدفمندي يارانه ها
1397/11/16 10:42:41
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین خبر داد:
بهره‌برداری از 15 پروژه آبرسانی روستایی در استان قزوین
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان قزوين از بهره‌برداری 15 پروژه آبرسانی روستایی و بهره‌مندی سه هزار و 289 خانوار روستایی از نعمت آب آشاميدني سالم و بهداشتي به‌مناسبت دهه فجر در این استان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمّد محمّدعليزاده" افزود: برای اجراي اين پروژه‌ها اعتباري معادل پنج ميليارد و 200 میلیون ریال به‌صورت تخصیصی هزینه شده است.
وی ادامه داد: شش طرح آبرسانی در حوزه شهرستان قزوین و دو طرح آبرسانی در حوزه شهرستان آبیک از جمله طرح‌های افتتاح شده است.
محمّدعليزاده در ادامه از اجرای سه طرح آبرسانی در روستاهای حوزه شهرستان بویین‌زهرا و چهار طرح در محدوده شهرستان آوج خبر داد که افتتاح و بهره برداری از آنها در دهه فجر انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین همچنین ضرورت حفاظت از تاسیسات ارزشمند آبرسانی از سوی روستاییان را یادآور شد و اضافه کرد: اجرای پروژه های آبرسانی برای دولت بسیار هزینه‌بر بوده و لازم است اهالی روستاها در نگهداری آن تلاش کنند.
وی در پایان همچنین میزان و پراکندگی بارش‌های سال جاری را در سطح استان نسبتا مطلوب دانست و در عین حال بر برنامه‌ریزی اصولی سازگاری با کم آبی و رعایت مدیریت مصرف برای جبران کم‌آبی‌های گذشته تاکید کرد.
  • خبرنگار: سمیه ذوالقدر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر